Öğrenci yemek ücretlerine yüzde 50 zam yapıldı

Yayınlanma:17 Temmuz 2023 19:52 Güncelleme:20 Ağustos 2023 23:17

Pamukkale Üniversitesi yemek ücretlerine zam yaptı. Yemekler ortalama yüzde 50 zamlandı.

Türkiye’de zam yağmuru devam ederken, Pamukkale Üniversitesi’nden de bir zam haberi geldi. Öğrenci yemek ücreti 8 liradan 12 liraya yükseltildi. Personel yemek ücretleri ise derece kademeye göre 38 lira ile 50 lira arası fiyatlara yükseltildi.

Akademisyen ve idari personelin yararlandığı turuncu salonda ise etli menü 55 liradan 75 liraya, özel menü 65 liradan 85 liraya yükseltildi.

Vejeteryan bölümde ise tabak başı 15 lira olan yemek ücreti 22.5 liraya çıkartıldı.

Bu kez duyurulmadı

Yemek fiyatlarında yapılacak artışın öğrencilere ve personele duyurulmaması dikkat çekti. Önceki yapılan artışlar bir hafta öncesinden e-posta yoluyla duyurulurdu. Son gelen zamları ise öğrenci ve personel yemekhaneye gidince öğrendi.

Öğrencilerin tepkisi üzerine zam geri çekilmişti

Pamukkale Üniversitesi yönetimi 2023 yılı ocak ayında öğrenci yemeğine %25’lik zam yapmış, yemek ücreti 10 liraya çıkartılmıştı. Sosyal medyadan tepkiler, imza kampanyaları ile seslerini duyurmaya çalışan öğrenciler, yapılan zammın geri çekilmesini istedi. Zam kararının ardından 2 gün içinde PAÜ yönetimi %25’lik zammı geri çekmek zorunda kaldı. Öğrenci yemeği yine eski ücreti olan 8 liradan devam etmişti.

6.5kTakipçi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz