Otobüs krizinde belediyenin dediği oldu

OTOBÜS KRİZİ PAÜ

Yayınlanma:30 Eylül 2023 23:17 Güncelleme:11 Ekim 2023 09:37

Pamukkale Üniversitesi, belediye otobüslerinin kampüse girmeyeceğini açıkladı. Belediye kararı tanımadı “asılsız, itibar etmeyin” dedi. Bunun üzerine üniversite duyurunun yetkililer dışında asıldığını söyledi. Bugün ise Pamukkale Üniversitesi, öğrencilerin endişe duymaması gerektiğini belirterek, otobüslerin kampüse gireceğini açıkladı.

Pamukkale Üniversitesi bundan bir ay önce Güvenlik ve Trafik İdari Kurulu’nun aldığı kararla Denizli Büyükşehir Belediyesi otobüslerinin kampüse girmeyeceğini, kampüs içi ulaşımın ring seferleri ile sağlanacağı duyurdu. İlgili kararda” Üniversite ile Denizli Büyükşehir Belediyesi arasında varılan mutabakat gereği, Büyükşehire ait belediye otobüsleri kampüs içerisine girmeyecek ve kampüs içi ulaşım ‘ring seferi’ konulmak suretiyle sağlanacak” ifadelerine yer verildi.

Belediye “Asılsız, itibar etmeyin“ dedi

Denizli Büyükşehir Belediyesi ise kampüsteki Danışma ve Kart Dolum Merkezine “Önemli” başlığıyla bir duyuru astı. Duyuruda belediye otobüslerinin üniversiteye giriş çıkışlarının aynı şekilde devam edeceği, PAÜ’nün aldığı karara itibar edilmemesi gerektiği açıklandı.

Duyuru belediyenin bilgisi dışında asılmış

Bu yaşananlardan sonra Pamukkale Üniversitesi’nden bir yetkili, duyurunun belediyenin bilgisi dışında asıldığını ve alınan kararda bir değişiklik olmadığını ve otobüslerin kampüse girmeyeceğini kaydetti. Duyurunun ise PAÜ Burada’nın haberinden sonra kaldırıldığı görüldü.

Öğrenciler endişe duymuş!

Pamukkale Üniversitesi Rektörlüğü bir ay önce aldığı kararın tam tersi bir duyuru yayınlayarak,  Denizli Büyükşehir Belediyesi’ne ait otobüslerce sağlanan ulaşım hizmetinin devam edeceği, öğrencilerin endişe duymaması gerektiği belirtildi. Açıklamada “Sevgili öğrencilerimiz, öncelikle sizlerin ve personelimizin güvenlik ve ulaşımına yönelik Valiliğimizin ilgili kurulu kararı gereği Üniversitemiz Güvenli ve Trafik Kurulu’nun kampüs içi güvenlik ve trafik düzenlemesine yönelik almış olduğu kararlar paydaş kurumlar ile iş birliği içerisinde ve belirli bir takvim çerçevesinde yürütülmektedir. Bu nedenle kampüs içi halihazırda var olan Denizli Büyükşehir Belediyemize ait otobüslerce sağlanan ulaşım hizmeti sürmeye devam edecektir. Bu yönde öğrencilerimizin endişe duymamalarını özellikle belirtmek isteriz. Pamukkale Üniversitesi Rektörlüğü” ifadelerine yer verildi.

6.5kTakipçi

1 Yorum

  1. Bundan sonra Pamukkale üniversitesi tarafından yayınlanan duyurulara itibar edecek miyiz, yoksa itibar etmeyecek miyiz anlaşılmadı. Belediye bu konuda da bize yardımcı olabilirse seviniriz. Bazı hocalar derslere devam zorunlu diyor bazıları zorunuz diyor. Biz ne yapacağımızı şaşırdık. Belediyenin bu konudada açıklama yapması, benim gibi yeni gelen öğrenciler için önemli olmuştur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz