PAÜ Tıp Fakültesi’nin akademik açılışı törenle yapıldı

Yayınlanma:25 Eylül 2023 20:27 Güncelleme:07 Ekim 2023 12:23

Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Akademik Açılışı törenle gerçekleştirildi.

Törene Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Necip Atar, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Osman İsmail Özdel, Dekan Yardımcıları Doç. Dr. Tuğba Sarı, Doç. Dr. Mehmet Yücens, Başhekim Prof. Dr. Onur Birsen, akademik ve idari personel ile öğrenciler katılım gösterdi.

Rektör Kutluhan: PAÜ Tıp tekdir

Törende konuşan Rektör Kutluhan, ”Öncelikle, PAÜ Tıp tekdir ve diğerlerinden farklıdır, çünkü probleme dayalı eğitim sunar. Tecrübeli bir öğretim kadrosu ve ferah fiziki mekanlarımız vardır. Ancak, fark yaratmak elbette sizin azminize de bağlıdır. İyi bir doktor olmak için ilgi alanınızı seçip, neden-sonuç ilişkilerini araştırarak bu kutsal meslekte öne çıkabilirsiniz. Ancak, tıp diğer mesleklerle karşılaştırılmamalıdır. Her hasta özel ve değerlidir. Unutmayın, sizler doktor adayları olarak mükemmel bir mesleği seçtiniz. Kendinizi geliştirin ve insanlara ışık tutun” sözlerini dile getirdi.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Necip Atar, “Çok değerli öğrencilerimiz, üniversitemize hoşgeldiniz. Eğitim öğretim yılınız hayırlı olsun. Umuyorum sizlerle fakültemiz yeni başarılara imza atacak. Bu anlamda sizlerin başarılı çalışmalar yapacağınıza inanıyor, başarılar diliyorum” dedi.


TUS’ta bu yıl ilk 50’ye 5 öğrenci girdi


Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Osman İsmail Özdel ise, “Tıp Fakültemiz, büyük bir gelişme ve başarı hikayesi yazıyor. TUS’ta bu yıl ilk 50’ye 5 öğrencimizi sokarak köklü kurumlarla aynı kategorideyiz. Sadece TUS başarısıyla değil mezunlarımızın klinik ve akademik başarıları göğsümüzü kabartmaktadır. Probleme Dayalı Öğrenim ile sorunlara çok yönlü bakış açısıyla çözüm odaklı yaklaşabilen, her türlü zorluğa karşı durabilen hekimler yetiştirmekteyiz. Sizlerde fakültemizi tercih ederek ne kadar doğru karar verdiğinizi zaman içinde öğreneceksiniz” dedi.

Rektör Kutluhan ayrıca, bu yıl PAÜ Tıp’a ilk sırada yerleşen Ömer Faruk Boz’a hediye takdiminde bulundu. Törenin ardından da öğrenci toplulukları stantlarını gezerek çalışmalar hakkında bilgi alan Kutluhan, Tıp Fakültesi kantininde de incelemelerde bulundu.

6.5kTakipçi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz