PAÜ’de öğrenci yemek ücreti yine zamlandı

PAÜ’de öğrenci yemek ücreti yine zamlandı

Yayınlanma:20 Eylül 2023 16:25 Güncelleme:06 Ekim 2023 06:20

Pamukkale Üniversitesi’nde öğrenci yemek ücretine yine zam geldi. İki ay önce gerçekleşen yüzde 50’lik zammın ardından bu hafta öğrenci yemeğine yüzde 25 daha zam yapıldı. Öğrenci yemek ücreti 15 lira oldu.

Pamukkale Üniversitesi’nde öğrenci yemek ücreti bir kez daha zamlandı. Temmuz ayında sessiz sedasız zam yapan PAÜ yönetimi, yüzde 50’lik zamla öğrenci yemek ücretini 8 liradan 12 liraya yükseltmişti. Personel yemek ücretleri ise derece kademeye göre 38 lira ile 50 lira arası olmuştu.

Bu hafta öğrenci yemek ücretine yine zam yapıldı. Yüzde 25 zamla öğrenci yemek ücreti 12 liradan 15 liraya yükseltildi. İki ayda öğrenci yemek ücreti toplam yüzde 75 zamlanmış oldu.

Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın tüm üniversitelerde öğrenci yemek ücretinin 15 ile 20 lira bandında olması için talimat verdiği, son gelen zammın ise bu nedenle yapıldığı belirtildi.

Yine duyurulmadı

Yemek fiyatlarında yapılacak artışın öğrencilere duyurulmaması bir kez daha dikkat çekti. Temmuz ayında yapılan zam haberi de duyurulmamıştı. Önceki yapılan artışlar bir hafta öncesinden e-posta yoluyla duyurulurdu.

Öğrencilerin tepkisi üzerine zam geri çekilmişti

Pamukkale Üniversitesi yönetimi 2023 yılı ocak ayında öğrenci yemeğine %25’lik zam yapmış, yemek ücreti 10 liraya çıkartılmıştı. Sosyal medyadan tepkiler, imza kampanyaları ile seslerini duyurmaya çalışan öğrenciler, yapılan zammın geri çekilmesini istedi. Zam kararının ardından 2 gün içinde PAÜ yönetimi %25’lik zammı geri çekmek zorunda kaldı. Öğrenci yemeği yine eski ücreti olan 8 liradan devam etmişti.

6.5kTakipçi

3 YORUMLAR

  1. 12 tl den randevu aldım hesaptan 15 tl kesildi. Artık bazı şeylerde medeni olabilmeliyiz. en azından randevu alanlara mesaj atabilirdik. 3 liranın arkasında değiliz ancak bilgi toplumu olabilmek ayrı birşey, biraz medenileşmekle ilgili. Batman üniversitesinde yemek ücretsiz bunuda bilin.

  2. Yönetim anlayışı: ben yaptım oldu bitti. Milleti takan mı var? Krallık ya burası, ama kral olma vasfı belli değil. Soylu desen değil, yetenek desen değil… öyle işte olmuş bi şekilde, buyurmuş, olmuş bitmiş

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz