Denizli Büyükşehir Belediyesi PAÜ’nün aldığı kararı tanımadı

Yayınlanma:20 Eylül 2023 09:54 Güncelleme:04 Ekim 2023 19:18

Denizli Büyükşehir Belediyesi, Pamukkale Üniversitesi Güvenlik ve Trafik İdari Kurulu’nun aldığı kararı hiçe sayarak, asılsız olarak değerlendirdi, “İtibar etmeyin” dedi.

Pamukkale Üniversitesi’nin resmi haber sitesinde 29 Ağustos tarihinde “PAÜ Güvenlik ve Trafik İdari Kurulu’nun Yeni Kararlar” başlıklı bir haber yayınlandı. Haberde Denizli Büyükşehir Belediyesi otobüslerinin kampüse girmeyeceği, kampüs içi ulaşımın ring seferleri ile sağlanacağı duyuruldu.

Haberin tam metni şöyle:

Pamukkale Üniversitesi Güvenlik ve Trafik İdari Kurulu’nun, Pamukkale Üniversitesi Güvenlik ve Trafik (Ulaşım) Güvenliği Usul ve Esaslarının 2’inci maddesi gereği 28/08/2023 tarihinde almış olduğu kararlar yayınlandı.

Alınan yeni kararlara göre; Üniversite kampüsünde personel araçlarına yönelik olarak “plaka tanıma” sistemine en kısa zamanda geçilecek ve mevcut personel araç tanımlamaları yeni sistem üzerinden yapılacak, Üniversite ile Denizli Büyükşehir Belediyesi arasında varılan mutabakat gereği, Büyükşehire ait belediye otobüsleri kampüs içerisine girmeyecek ve kampüs içi ulaşım “ring seferi” konulmak suretiyle sağlanacak, artan personel ve de buna bağlı araç sayısı nedeniyle, kampüs içinde oluşan araç yoğunluğuna bağlı oluşan otopark sorununa çözüm bulmak amacıyla, kampüs içerisinde otopark alanları belirlenecek ve belirlenen alanlarda araç sahiplerinden “park ücreti” alınacak, kampüs içerisine yapılacak ziyaretlerde, güvenlik noktalarında verilecek “ziyaretçi kartı” ile ancak misafirlerin kabulü sağlanacaktır.

Asılsız, itibar etmeyin

Denizli Büyükşehir Belediyesi ise kampüsteki Danışma ve Kart Dolum Merkezine “Önemli” başlığıyla bir duyuru astı. Duyuruda alınan bu kararı asılsız olarak değerlendiren Denizli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım A.Ş., PAÜ’nün aldığı karara itibar etmeyin dedi.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım A.Ş. duyurusunda “Önemli- Belediye otobüslerimiz üniversiteye giriş çıkışları aynı şekilde devam etmektedir. Sosyal medyada çıkan asılsız haberlere itibar etmeyiniz. Denizli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım A.Ş.” ifadelerine yer verdi.

Üniversitenin aldığı kararları “sosyal medyada çıkan asılsız haberler” olarak niteleyen ve “itibar etmeyin” diyerek karşı çıkan Denizli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım A.Ş.’nin bu açıklamasına PAÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan ve Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ne cevap verecek?

6.5kTakipçi

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz