İki ay önce mezun olduğu fakülteye dekan oldu

Yayınlanma:06 Eylül 2023 20:00 Güncelleme:30 Eylül 2023 23:19

Pamukkale Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden geçen Temmuz ayında mezun olan Prof. Dr. Durmuş Akalın, iki ay önce mezun olduğu fakültenin dekanı oldu.

Pamukkale Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi’nde öğretim üyesi olan, aynı zamanda  Rektör Yardımcılığı görevini yürüten Prof. Dr. Durmuş Akalın, iki ay önce mezun olduğu fakültenin vekaleten dekanı oldu.

Pamukkale Üniversitesi’nde öğretim üyeliği devam ederken 2018 yılında PAÜ İlahiyat Fakültesi’ni kazanan Prof. Dr. Akalın, 2023 yılının Temmuz ayında mezun oldu. Mezun olduktan iki ay sonra fakültede dekan değişikliğine gidildi. Prof. Dr. Durmuş Akalın, iki ay önce mezun olduğu fakültenin vekaleten dekanı olarak atandı.

Bilgisayarı fakülteye bağışladı

İlahiyat Fakültesi’ni ilk on sırada tercih eden öğrencilere bilgisayarların hediye dildiği törende, o yıllarda doçent olan Durmuş Akalın’a  Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan tarafından hediyesi takdim edildi. Akalın, bilgisayarı idari işleyişte kullanılmak üzere fakülteye bağışladı.

6.5kTakipçi

34 YORUMLAR

 1. Haklısın, kaç master yaptı, kaç okul bitirdi, ne kadar mürekkep yaladı… İlahiyat bitirip de kul hakkı bilmeyen ne çok insan türedi… Sorsan hepsi müslümanız der. Lakin Van’da imam olmak için bile torpil yaptırıp malum partili vekiller isim veriyordu, mülakatta bu isimlere puan verin diye. Vicdanlarını rahatlatmak için de şöyle derler:” abi elin solcusu geleceğine bizden birileri gelsin, felan kendilerini kandırırlar. Geçen birisi nokta atışı karısını yüksek bir makama atamak için şartlar belirlemişti. İlahiyat, dini konularda uzmanlaşmış diye biliyorum ama nerede nemalanacak bir kurum varsa başında ilahiyatçılar var. Diyeceksiniz ki neden olmasın. Olsun tâbi ama işini layikiyla yapıyorsa olsun. Afadin başına gelirse, her üniversitenin başına gelirse, ülkeyi akıl ve bilimle değil de zamları bile Allah a havale ederek işleri yürütürse sıkıntı var, demektir. Din; kendini, sülaleni zengin edeceğin, bütün mevkilere akrabalarını dolduracağın, makara tukara ayetler atarak milleti kandırıyorum diyeceğin bir şey değil…

   • Hem prof hem yeni mezun olunmaz. Sıralama Lisans, yüksek Lisans, Doktora(Doktor), Doçen Doktor, Prof. Doç. Dr. dur. 5 yıl doçentlikten sonra prof. luğa terfi edersin. Diğerlerini başlamak için sırasıyla ales(ayrıca her yükselme sınavından önce girersin ve derecene göre başvuru kriterindeki puan artar mesela yüksek lisans yapabilmek için en az Ales 55 isterken dr da en az 70-80 artı yabancı dil puanın ister) yüksek lisans doktoro sınavı ve doçentlik sınavlarına girersin. Sonra da buraları sırayla bititmek için bitirme tezi yaparsın yetmez tezini yazınca(akademik bir makale türü gibi bir şey sırf lisans bitirme tezi en az 55-60 sayfa) Lisans hariç bitirme tezi savunmasına girersin ve bu savunmada akademik kurul önünde araştırmanı kabul ettirmek için geçerliliği vb. durumlarını savunursun ha bu arada aradaki seminer derslerini saymıyorum. Gerisini siz düşünün. Yani Prof.iki ay önce mezun olamaz.

 2. Hırsızlık her alanda topyekûn bu sistemler değişmeli Avrupa nasıl yapıyorsa Amerika nasıl yapıyorsa hiç bir siyasi hırsızlık yaptırmıyorlar yandaş yok eş dost yok bedavadan milletvekili emeklisi yok özel araçlar sayılı kişilere var diğerleri otobüsle trenle işe gidiyor bizde en küçük belediyede bile 150 -160 kiralık araç var halkın parasını çalıp çırpıyorlar sarayda 1 günde harcanan paralara bir bakın konvoylar ihtişamlar gösterişler yemekler savurganlıklar bu halkın parası çalmaya devam efendim solcuda çalıyor sağcıda bu sistem halk için tamamen değişmeli

 3. Dekan olduğu fakültenin alanındaki çalışması sadece lisans eğitimi. Yani daha yeni mezun olduğu ve yüksek lisans veya doktora eğitimi almadığı bir alandaki eğitim kurumunun yöneticisi olmuş. O okulda hiç İlahiyat alanında profesör veya doçent yok muymuş ki, başka bir alanda çalışmaları olan birini dekan yapmışlar. Veterinerlik profesörünün ekonomi fakültesine dekan olması gibi birşey bu.

 4. Secim öncesi faiz haram Allah’ın emrine uyacağız deyip, oyları cukkaladıktan sonra faizi üç katına çıkaran, Kur’an yakan isveçe asla onay vermeyiz deyip oyları cukkaladıktan sonra jet hızıyla isveçe NATO onayı veren zihniyete tek çift eleştiride bulunmayanlar gelip buralarda dinden imandan ahlaktan filan bahsetmesin , bitirdiniz ülkeyi , cehenneme giden yolunuzda seri şekilde taşları döşüyorsunuz ..

 5. Bu haber münafık bir haber ve münafığın haberi.Adam zaten profesör. Kimi dekan atiyacaklar senin gibi münafığın mi? Haberlerinizi şeytana bile rahmet okutuuyorsunuz.Onun için basina,medyaya ve muhalefete millet güvenemiyor.

 6. Dine ,imana,İslam’a direk saldıramayanlar,İslam’ın kurumlarına yada Müslümanlara saldırıyorlar.Bırakın herkes yaptığının hesabını verecektir.Dünya hayatıı amel yapma(yaşama) yeri herkes Cehenneme ateşini bu dünyadan götürecek.Yada Cennetteki makamını yükseltecektir.

 7. İlahiyat fakültesini lisans seviyesinde bitirmiş.
  Bilmeden yazanlar ve troller için söyleyelim ki, lisans en alt seviyede, bunun üstü yüksek lisans, daha üstü ise doktora, bir sonraki seviye doçentlik tezi, sonraki seviyede profesörlük tezi gerekir. Her aşamada kaç tane özgün hakemli makale yazmak gerektiğinden bahsetmiyorum bile. Onca profesör varken, lisans bitiren birine vekaleten bile bu görevin verilmesi dünyanın her yerinde skandaldır. Her profesör, her göreve atanan az, başka alanın profesörü, bu alanın yüksek lisans öğrencisinden ibarettir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz