Kampüse belediye otobüsleri girmeyecek, ring seferleri başlayacak

Yayınlanma:29 Ağustos 2023 19:43 Güncelleme:20 Eylül 2023 16:29

Pamukkale Üniversitesi Güvenlik ve Trafik İdari Kurulu toplantısında personel araçlarında plaka tanıma, kampüs içi ulaşımda ring seferleri, belirlenen alanlardan park ücreti alınması ve ziyaretçi kartı ile misafirlerin kabulü gibi önemli başlıklar ele alındı.

Pamukkale Üniversitesi Güvenlik ve Trafik İdari Kurulu’nun, Pamukkale Üniversitesi Güvenlik ve Trafik (Ulaşım)  Güvenliği Usul ve Esaslarının 2’inci maddesi gereği 28/08/2023 tarihinde almış olduğu kararlar yayınlandı.

Alınan yeni kararlara göre; kampüste personel araçlarına yönelik olarak “plaka tanıma” sistemine en kısa zamanda geçilecek ve mevcut personel araç tanımlamaları yeni sistem üzerinden yapılacak. Üniversite ile Denizli Büyükşehir Belediyesi arasında varılan mutabakat gereği, Büyükşehire ait belediye otobüsleri kampüs içerisine girmeyecek ve kampüs içi ulaşım “ring seferi” konulmak suretiyle sağlanacak.

Kampüste park ücreti alınacak

Artan personel ve de buna bağlı araç sayısı nedeniyle, kampüs içinde oluşan araç yoğunluğuna bağlı oluşan otopark sorununa çözüm bulmak amacıyla, kampüs içerisinde otopark alanları belirlenecek ve belirlenen alanlarda araç sahiplerinden “park ücreti” alınacak, kampüs içerisine yapılacak ziyaretlerde, güvenlik noktalarında verilecek “ziyaretçi kartı” ile ancak misafirlerin kabulü sağlanacaktır.

6.5kTakipçi

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz