Palavra dergisinin ilk sayısı yayımlandı

Yayınlanma:20 Ağustos 2023 23:15 Güncelleme:06 Eylül 2023 20:22

Pamukkale Üniversitesi Dünya Edebiyatları Topluluğu’nun ilk kurulduğu günden beri hayallerini süsleyen dergi projesi hayata geçti. Palavra adını taşıyan derginin ilk sayısı yayımlandı.

Palavra Dergisi, PAÜ Dünya Edebiyatları Topluluğunun ilk kurulduğu günden beri hayalindeydi. Palavra dergisinin imtiyaz sahibi Nursima Arslan, topluluktan birkaç kişinin birleşerek, bu hedef için çalıştığını söyledi. Arslan, “Aylar süren bu yoğun çalışmanın sonucunda edebiyat, fikir ve sanat vizyonu ile bu yola koyulduk. Türk edebiyatından tutun mitolojiye, antik şehirlerden tablo ve film incelemelerine kadar çeşitli içeriklere ev sahipliği yapan Palavra Dergisi’nin ilk sayısı ile sizlerleyiz. Eğer siz de eseriniz satırlar arasında can bulsun istiyorsanız; palavradergisi@gmail.com adresinden bize ulaşabilirsiniz. Sizlerle büyüyeceğimiz bu yolda bize eşlik edip yolumuzu güzelleştirdiğiniz için siz değerli okuyucularımıza teşekkür ederiz!” dedi.

İlk sayısı yayımlanan dergide yazar ve şair incelemesi, edebiyat dedikoduları, mitoloji köşesi, kitap ve film eleştirisi köşesi, tablo ve ressam köşesi, arkeoloji köşesi ve sizden gelenler köşesi bulunuyor.

Derginin ilk sayısını okumak için tıklayın.

6.5kTakipçi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz