Depremzedelere yönelik etkinlikler devam ediyor

Yayınlanma:01 Haziran 2023 15:18 Güncelleme:10 Haziran 2023 11:40

“PAÜ Depremzedelerle Sanat Etkinliğinde Buluşuyor” adlı Sergi ve Şan Resitali PAÜ Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi ve Eğitim Fakültesi Resim-İş Eğitimi Ana Bilim Dalı iş birliği ile Hasan Kasapoğlu Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.

Depremzede vatandaşlarımızın katıldığı etkinliğe Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, Denizli Büyükşehir Belediyesi Vekili Ali Değirmenci, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Necip Atar, Prof. Dr. M. Ensar Yeşilyurt, Denizli Gençlik ve Spor İl Müdürü  Ömer İlman, T.C. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Denizli İl Müdürü Müdürü Kadriye Özer Bici, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İzzet Kara, Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Efe Akbulut, idari yöneticiler, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.

“PAÜ Depremzedelerle Sanat Etkinliğinde Buluşuyor” etkinliği lisans, yüksek lisans ve öğretim elemanlarının eserlerinden oluşan serginin açılışı ve gezilmesiyle başladı. Sergide PAÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, Prof. Dr. Feryal Beykal Orhun’a teşekkür belgesi takdim ederken, Denizli Büyükşehir Belediyesi Vekili Ali Değirmenci çiçek takdiminde bulundu.

Rektör Kutluhan: “Pamukkale Üniversitesi olarak bu konuda üzerimize düşen ne varsa her zaman yapacağız”

Serginin gezilmesi sonrasında Şan Resitaline geçildi. Konserin ardından konuşma yapan Rektör Prof. Dr. Kutluhan “Asrın felaketi olan Kahramanmaraş Pazarcık ve Elbistan depremlerini unutmadığımızı, unutmayacağımızı hem depremzedelerimize hem de ülkemize bildirmek için bu etkinliğimizi düzenledik. Ülkemiz bu felaketin yaralarını sarabilmek için çok hızlı bir şekilde seferber oldu. Türkiye’nin birlik ve beraberliğini bu şekilde devam ettirmesi bizlerin de en büyük arzusu. Pamukkale Üniversitesi olarak bu konuda üzerimize düşen ne varsa her zaman yapacağız. Emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum.” sözlerini dile getirdi.

Etkinlik sanatçılara teşekkür belgesi ve çiçek takdimi ile sona erdi.

6.5kTakipçi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz