Rektör yardımcısı Prof. Dr. Selçuk Yüksel veda etti

Yayınlanma:17 Mayıs 2023 22:55 Güncelleme:29 Mayıs 2023 19:22

Pamukkale Üniversitesi’nde rektör yardımcılığı ve başhekimlik yapan Prof. Dr. Selçuk Yüksel, yeni görev yerine gitmeden önce veda ziyaretlerinde bulundu.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nde göreve başlayacak olan Prof. Dr. Selçuk Yüksel, vedalaşmak için Pamukkale Üniversitesi Rektörlüğü’nde üniversite yönetimiyle bir araya geldi. Ziyarette Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Necip Atar ve  Prof. Dr. M. Ensar Yeşilyurt, Başhekim Prof. Dr. Murat Özban ve daire başkanları hazır bulundu.

Rektör Kutluhan, Prof. Dr. Selçuk Yüksel’e üniversiteye olan katkı ve emeklerinden dolayı teşekkür plaketi takdim etti. Plakette Rektör Kutluhan’ın kaleme aldığı şu sözler yer aldı: “Üniversitemize yıllardır verdiğiniz katkılar her türlü takdirin üzerindedir. Hem bir hoca olarak hem bir başhekim olarak hem de rektör yardımcısı olarak içten ve samimi çalışmanız için hakkınız ödenmez. Bu üniversite sizi asla unutmayacak hep minnetle anacaktır. Yolunda bahtın da açık olsun.”

6.5kTakipçi

13 YORUMLAR

 1. Büyük adamdı. Pandeminin en zor günlerinde başhekimlik yaptı. Paü hastanesinde 2000 olan günlük hasta onun döneminde 6500-7000’e çıktı. Zamanı dolmadığı halde biz işçilere ilave maaş artımına gitmişti. Zaten kendi branşlarında süper biriydi. Çift branşı olan Türkiye’deki 10 kişiden biriydi. Öğrendiğim kadarı İle de Sağlık Bakanı pandemide yaptığı çalışmalardan dolayı bizatihi teşekkür etmiş. Paü de çocuk böbrek naklini gerçekleştiren ekibin kurucusu ve başıydı. Bizleri dinler problemleri çözmeye çalışırdı. Neden gidiyor? Biraz sinirli bir hocaydı. Çocuğumda Mis C diye bir hastalık oldu. Covid sonrası olan. Çocuğumun hayatını kurtardı. Allah razı olsun, yolu açık olsun. Kırgın gidiyor diye duydum, inşallah öyle değildir. Selçuk hocam yolunuz açık olsun, Allah yardımcınız olsun. ❤️

 2. Ya kardeşim biz taaa Antalya Alanya’dan geliyorduk hocaya. Sistemik Jia diye bir hastalık oğlumda, 3 yaşındaydı. Ya gelmediğimiz yer kalmadı, Allah razı olsun bir hasta sahibi Denizlide bir hoca var ona gidin dedi. Hoca bizi 35 gün yatırdı. 2 yıl izledi. Yurt dışı ilaçlar kullandırdı. Oğlum şimdi 10 yaşında. Selçuk hocanın fotoğrafı odasında poster gibi duruyor. Denizli hocaya ayıp etmiş, Sözcü gazetesine falan çıkarmışlar. Çok yazık. Ya adam idari görevdeyken bile bizleri boşlamadı. Hastane pırıl pırıldı. Yönetici olarak ta bir karizması vardı. Çok üzülüyorum, ama o nereye giderse gitsin onu buluruz. Önce Allah’a sonra ona emanet oğlumuz. Çanakkale kazandı, olsun şehitler toprağı orasıda. Dualarımız seninle hocam, biz seni çok seviyoruz.

  • Benim Şuan oğlum Pamukkale üniversitesinde yatıyor bu gün gittim kapısını çaldım Selçuk bey hiç kahır çalım yapmadan beni karşısına aldı dinledi anlattı çok güzel anlattı ümitlendirdi Allah binkere razı olsun ben onun gibi doktor görmedim denizli çok büyük bir uzmanı kaybediyor Selçuk bey bizler için çok büyük bir kayıp ama iyilerin değeri bilinmiyor yazlıklar olsun ona iftira atanlara iki cihanda iki yakası bir araya gelmesin inşallah..

 3. Selçuk hocam ya gitmeseydiniz keşke. Canım hocam Kırgın ve kızgın olduğunuzu biliyorum.
  Efsane hocaydı. Hocanın büyüklüğünü sadece bir olayla anlatayım;
  Adam burada kimsenin yapmadığı işleri yaptı, iki dev klinik kurdu, çocuk Romatoloji ve çocuk Nefroloji. Her biri için uzman ve doçentler yetiştirdi. Adamı anlamadan dinlemeden Gazeteci Selami Aydın ve milletvekili Yasin Öztürk gazetelere çıkarttılar. Hastane ve üniversite hocanın ne kadar klas olduğunu bildiği halde sessiz kaldı. Özellikle biz işçiler öbür dünya için bu adamdan helallik almalıyız. Başhekim olduktan sonra hastanenin mali durumunu düzeltir düzeltmez biz işçilere ek zam yapmıştı. Nice çocuk hastanın hayatını kurtardı. Hiç bir zaman özele geçme muayenehane açma teşebbüsünde bulunmadı. Kadir İnanırın tedavisini ekibin lideri olarak başarıyla gerçekleştirdi. Pamukkale Üniversitesi hastanelerinin adını tüm ülkeye duyurdu. Buna rağmen hocanın ölmüş annesine dahil hakaret edebilecek şahsiyetsizler oldu. Biz ne yaptık izledik. Bu ayıp bize yeter. Yeri doldurulmaz bir insan, hekim ve hocaydı.
  Canım hocam sen gittikten sonra bunların başı beladan kurtulmayacak merak etme. Senin ve rahmetli annenin bir gıdım üzülmesine neden olanlar hem bu dünyada hem de öbür tarafta bunu ödeyecekler. Biz hastalarının bedduaları onlara yeter. Yolun açık olsun canımız hocamız. Yerlerinde olsam gelip özür diler sen ayrılmadan helallik isterdim.

 4. Selçuk hoca benim için efsane bir yöneticiydi. kendisini Pamukkale Üniversitesi hastanesinde başhekim ken tanıdım. Selçuk hocam Başhekim olduktan sonra hastanede büyük değişiklikler oldu hastalarla yaptığım sohbetlerde hastanenin hakikaten çok iyi bir şekilde değişim içinde bulunduğunu bizzat öğrendim ve gözlemledim. sadece yöneticilik değil doktorluk da da çok büyük atılımlar yaptığını ilimize ilk defa çocuk nefrolojisi bölümünü kazandırdığını açıkça söyleyebilirim. Keşke gitmeseydi. Onun hem hastalara hem üniversite hastanemize katacağı daha çok şey vardı. Bütün bunların yanı sıra Selçuk hocam mükemmel bir insandı çok iyi bir dostu mütevaziydi kesinlikle büyüklük kompleksi içinde olmayan gurur ve kibiri bulunmayan fakir zengin ayırımı yapmayan,harika bir insandı. Biliyorum kendisi çok kırgın.buna sebeb te maalesef basındaki bazı arkadaşlarımız yüzünden yanlış anlaşılması ile oluştu. Gazetelerde çııkan asılsız ve ve yanlış aksettirilen haberlerden sonra annesi üzüntüden kalp krizi geçirdi ve çok kısa bir sonra vefat etti. hocam da basın mensuplarına kızıp Üniversitemiz ve ilimizi terk etme kararı aldı hayırlısı olsun. tekrar ediyorum Selçuk hocam seni çok arayacağız yolun açık olsun Çanakkale’de de çok güzel şeyler yapacağına inanıyorum seni çok seviyorum sevgiler saygılar sunuyorum. Av. Mehmet ünal. ( yüksek öğretim vakfı gn sekr)

 5. Çok çok üzüldüm denizli çok değerli bir bilim insanini kaybetti keşke gitmeseydi benim kizim selcuk hocamin 7 yillik hastasi hastaneye yattinda hicbirsey bilmiyorduk ilk defa böyle birhastalik adini duyduk ne olacak iyilesecekmi yoksa dahami kötû olacak bilmiyor sadece agliyorduk kizimla Allah bin kere razi olsun geldi muayne etti ben hocam özelden ûcretli muayne ettirmek istiyorum dedigimde hiç gerek yok gereken herseyi burda yapacagiz dedi kizima bana hep olumlu konusup bizi hep rahatlatti maddi durumuz iyi degildi hastaneden cikdigimizdada benim en yakinlarimin bile yapmadigi babaliği yapti kizima özel muaynesini hep ûcretsiz yapti hemde 7 yildir fakir babasi gercekden çok iyi bir insan selçuk hocam yolu açik olsun kendi gibi iyi kalpli insanlar ciksin hep yoluna sizi seviyoruz

 6. Oğlumun rahatsızlığında kesişti yollarımız. Selçuk hocam çok nadide bir insandı, Hiç kırmaz , üzmez, tüm yoğunluğuna rağmen tek tek ilgilenir , anlatır , gerçekten eşi benzeri olmayan bir doktordu. 7/24 telefon ile ulaşılabilir , hiç sitem etmez , terslemezdi.
  Zor günlerimizi onun sayesinde atlattık. Allah bin kere razı olsun. Yolu açık olsun.İnşallah onun için en hayırlısı olur.

 7. Selçuk hocamla kızımın hastalığında tanıştık ve ilk muayenede teşhisini koydu. Bu bir hasta için hele hele uzaklardan gelenler için bulunmaz bir nimetti. Hocama çok çok teşekkür ediyorum. Peki şimdi ne oldu? Kim ne kaybetti? Ben siralayim. Öncelikle Denizli büyük kayıp yaşadı. Sonra hastalar kaybetti . Denizli’nin çevre illeri kaybetti. Fakülte çalışanları kaybetti ………Bu değerli insanla tanışmış olmak beni gururlandırıyor. Sayın hocam yolunda bahtinda açık olsun. Herdaim karşınıza sizin gb değerli , insana saygı, sevgi gösteren, özellikle de değer bilen insanlar çıkarmasını Rabbimden in içten duygularımla diliyorum. Yolunuz açık olsun sayın hocam

 8. Merhaba
  Ağrı dan yazıyorum 2021 yılında beri Dr Selçuk beye oğlum Bilal’i yılda 1-2 defa götürüyordum
  bazen ara ara hastanede yaptırdığım tahlil sonuçlarını whatsapp dan kontrol ederek cevaplıyordu
  Allah yeni görev yerinde hocamıza kolaylık versin harika dr idi
  Artık yeni görev yerinde görüşüz hocamızla

 9. Bir siyasetçinin görevi Ankara’da ahkam kesmek değil, bulunduğu toplumun kalitesini yükseltecek insanları desteklemek ve onların daha verimli çalışmasını sağlamaktır. Selçuk Yüksel’in bir siyasi kimliği olmadığını, herkese eşit mesafede olduğunu, hastaneden tuttuğun herhangi birine sorsan söyler. Tabiri caiz ise teşbihte hata olmaz kimse üstüne alınmasın, bunu ‘herkes domuz gibi bilir’. ‘Adam yönetici diye ona düşman olmak’ tam biz Denizli’nin ileri gelenlerinin tarzı bir durum. Dr Selçuk yine de delikanlı adammış, ben olsam Paü ye yaptığım bütün katkıları geri alır giderdim, o bunu yapmadı. Gelelim bazı gazetecilere; bu adamın ne kadar adil olduğunu bilmeyen yoktur, ‘ ben gazeteciyim abartırım abi’ sonuçta vatandaşın hakkını savunuyorum ayakları yaparken, gidiyorsun Rektörle yaptığın toplantıda ‘ gazetecilere pozitif ayırımcılık istiyorsun’. Memurlar. Net te ve Facebook sayfalarında olayı çarpıştığınız İçin hocanın ölmüş annesine küfürler yazdırıldığını ben gördüm. Allah’tan adamın sosyal medyası yok, görmedi diye umuyorum. Açıkçası yukarıda bir arkadaş siyasetçi ve gazeteci isimleri zikretmiş, ben söylemeyeceğim genel konuşuyorum, ben olsam bu işleri affetmezdim. Hoca her zaman olduğu gibi, büyüklüğünü gösterip ‘ulan ne haliniz varsa görün deyip gitmiş sanırım. Ne şeytanı gör ne salavat getir meselesi yani. Ben bugün çocuğumu Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’ne Selçuk hocaya götürdüm, hoca her zamanki klas kişiliği ile bizi karşıladı. Neden diye sorduğumda, her zamanki beyefendiliği ile ‘doğduğum toprakları özlemiştim’ dedi. Aklıma bir zamanlar Şu an adı ilçelerimizden birine adı verilen rahmetli Merkez Efendi geldi. Onun kızıp Manisa’ya hicreti. Güzel insanları kendi çıkarımız için harcamaya devam arkadaşlar, bravo sizlere, aferin. Bir lafım da iş adamlarına, ‘yarın bilmiyorduk diyemeyeceğiniz bir mesele için yeniden bir hatırlatma yapayım, ‘Haksızlıklar karşısında sessiz kalan dilsiz şeytandır’ siz anladınız onu. Ülkemin ve Denizlimin iyi insanları Allah’a emanet olunuz. Bu duaya dahil olmayanlar kendini biliyor.
  Düşüncelerimi dile getirmemi sağlayan pauburada sitesine sonsuz teşekkürler 🙏.

 10. 2001 yılında oğlum iki günlükken Bursa çocuk hastanesine acile götürdük ve dr Selçuk bey o gün nöbetçiymiş bizim için büyük bir şanstır orda olaması çok ilgilendi çok iyi bir insan ve çok iyi bir doktor ailemizden biri gibi oldu kendisine çok müteşekkiriz başarıların devamını dileriz Allah yolunu açık etsin Çanakkale böyle bir insana ve doktoraya sahip olduğu için çok şanslı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz