pau teknokent

Yayınlanma:17 Mayıs 2023 22:19 Güncelleme:29 Mayıs 2023 18:46

Pamukkale Teknokentte faaliyet gösteren, bünyesinde yer alıyor olmanın avantajları ile bilgiyi, katma değeri yüksek ürünlere dönüştüren firmalar sanayinin yakın ilgisini görmeye devam ediyor. Pamukkale Teknokent firmalarından Theca Ambalaj Şirketi’nin yüzde 30 hissesini Mercan Kimya satın aldı.

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) bünyesinde, araştırma kurumları ve sanayi kuruluşlarının bir arada araştırma, geliştirme ve inovasyon çalışmaları yürütmesine, katma değerli ürünlerin ortaya çıkmasına zemin oluşturan Pamukkale Teknokent’te faaliyet gösteren şirketler sanayinin önde gelen kuruluşlarının yakın takibinde yer alıyor. Bunun son örneği Pamukkale Teknokent firmalarından Theca Ambalaj Şirketi oldu. Kalıplanmış selülozik ambalaj sektöründe faaliyet gösteren, viyol olarak adlandırılan ürünler üreten ve bu üretime dair gerekli makine ve kalıplarını kendi tasarlayıp imal eden şirketin yüzde 30 hissesi, alanında önde gelen sanayi kuruluşlarından biri olan Mercan Kimya tarafından satın alındı.

Pamukkale Teknokent bünyesinde 2021 yılında kurulan, kısa sürede yurtiçi ve yurtdışı birçok pazarda yer alan Theca Ambalaj’ın yüzde 30 hissesi için Mercan Kimya 26.354.160,00 TL ödedi ve hisse devrini gerçekleştirdi.

6.5kTakipçi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz