PAÜ Hastanesinden kınama mesajı

Yayınlanma:04 Nisan 2023 12:08 Güncelleme:29 Nisan 2023 17:00

Pamukkale Üniversitesi Hastaneleri Başhekimliği, Türkiye Sağlık İşçileri Sendikasını kınayan bir mesaj yayınladı.

Türkiye Sağlık İşçileri Sendikası ile Pamukkale Üniversitesi Hastaneleri arasında devam eden toplu iş sözleşmesi görüşmeleri sırasında, sendika temsilcilerinin Başhekim Yardımcısı Doç. Dr. Mustafa Çelik’e yönelik sözleri PAÜ Hastaneleri Başhekimliği tarafından kınandı.

“Kamuoyuna Duyuru” başlığıyla yapılan kınama mesajında şu ifadelere yer verildi.

“Türkiye Sağlık İşçileri Sendikası ile Pamukkale Üniversitesi Hastaneleri arasında devam etmekte olan toplu iş sözleşmesi görüşmelerinin 7. Olağan Toplantısı, 30 Mart 2023 tarihinde yapılmış ve Üniversitemizi Komisyon Başkan Vekili sıfatıyla Başhekim Yardımcımız değerli bilim insanı, Doç. Dr. Mustafa ÇELİK temsil etmiştir.

Müzakereler sırasında hem komisyon toplantısının yapıldığı salonda sendika temsilcilerinin, hem de toplantı sonrası Hastanemiz önünde yapılan basın açıklamasında Sendika Başkanı ve Başkan Yardımcısının, Başhekim Yardımcısı hocamıza yönelik sözleri Üniversitemizce büyük üzüntü ile karşılanmıştır. Üniversitemizin değerli bir bilim insanına yönelik yapılan bu kabul edilemez yaklaşımı Pamukkale Üniversitesi Hastaneleri Başhekimliği olarak kınıyoruz.

Pamukkale Üniversitesi Hastaneleri yalnızca şehrimizin değil, yoğun olarak bölge halkının da tercih ettiği güzide bir kurumdur. Verilen sağlık hizmetinin kalitesinde Sendika tarafından temsil edilen veri hazırlama, temizlik ve hasta bakımı ile yardımcı sağlık hizmetleri alanındaki personelimizin katkıları çok değerlidir. Üniversitemiz Hastanelerinin; akademisyeni, memuru ve işçisi ile birlikte ortaya koyduğu bu nitelikli sağlık hizmetinin sürdürülmesi ve daha da güçlü hale getirilmesi en önemli önceliklerimizden biridir. Bu nedenle belirli kitlelere karşı sorumlu olan kişilerin; akademisyeni, memuru ve işçisiyle bir bütün olarak temsil edildiği Pamukkale Üniversitesi Hastaneleri’nin kurumsal kimliğine zarar verecek hareketlerden kaçınması ve özellikle hassasiyet göstermesi gerekmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyururuz.

PAMUKKALE ÜNİVERSİTESİ HASTANELERİ BAŞHEKİMLİĞİ

NE OLMUŞTU?

Türkiye Sağlık İşçileri Sendikası ile Pamukkale Üniversitesi Hastaneleri arasında devam eden toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde, mali konuların görüşüldüğü toplantıda, üniversite heyeti sendikanın taleplerini kabul etmedi.

Karşılıklı tartışmalar yaşanmasının ardından Genel Başkan Hakan Toy ve beraberindeki heyet hastane önünde basın açıklaması yaparak, üyelerini bilgilendirdi.

Yapılan basın açıklamasında başkanlar, üniversite hastanelerinde çalışan sağlık emekçilerinin alınteri ve emeklerinin karşılığı olan hakları vermemek için müzakere masasının önünü tıkayanları adaletli olmaya davet etti.

6.5kTakipçi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz