PAÜ’de intihar girişimi! Dördüncü kattan kendini boşluğa bıraktı

Yayınlanma:24 Mart 2023 10:39 Güncelleme:07 Nisan 2023 13:41

Pamukkale Üniversitesi intihar haberiyle bir kez daha sarsıldı. Eğitim Fakültesi öğrencisi H.K fakülte binasının 4. katından kendini boşluğa bıraktı. Ağacın üzerine düşen H.K’nın birkaç kırıkla olayı atlattığı,  psikiyatri servisinde tedavisinin sürdüğü belirtildi.

Pamukkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümü öğrencisi H.K., dün  saat 16.30 civarında fakülte binasının 4. katına çıkarak, camdan aşağıya kendini bıraktı. Ağacın üzerine düşen H.K. sağlık ekiplerinin müdahalesiyle yaralı olarak hastaneye kaldırıldı.

H.K. düşüş hızını kesen ağaç nedeniyle yüzde yüz ölümden döndüğünü söyleyen yetkililer, birkaç kırık dışında fiziki açıdan sağlık durumunun iyi olduğunu, ama psikolojik sorunları nedeniyle psikiyatri servisinde tedavi altına alındığı belirtildi.

Polis, olay ile ilgili incele başlattı.

Daha öncede intihar olayı yaşanmıştı

Eğitim Fakültesi yönetimi, 2021 Aralık ayında bir öğrencinin intihar etmesinden dolayı olayın yaşandığı bölgede önlem almış, binaya yüksekten düşme hızını yavaşlatan ve şiddetli darbe almasını önleyen güvenlik ağı sistemi kurmuştu.

“İntihar bölgesinde önlem alındı” haberini okumak için tıklayın.

6.1kTakipçi

1 Yorum

  1. Bu intiharların birçok sebebi olabilir fakat belki binanın şekli de bunu tetikliyor olabilir. Benim de başka bir üniversitenin anfisinde derste sık sık şu iki sıra arasındaki koridordan yukarı doğru koşup pencereden atlasam gibi bir düşünce zihnimden geçiyordu. Başka zaman hiç intiharla ilgili şeyler düşünmememe rağmen nedense pencereye doğru baktığımda böyle oluyordu. Ayrıca ağaç dikmek yerine pencerelere demir takabilirlermiş.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz