Yayınlanma:19 Mart 2023 22:56 Güncelleme:19 Mart 2023 22:56

Biz İbni Rüşd Kız Kyk Yurdunda kalıyoruz. Daha bir kaç önce hafta bu yurda kampüsteki arkadaşlarımız yurtlarından zorla taşındırılmışken yeni düzenimizi kurduğumuz bu dönemde şimdi tekrar Fatma Yıldız Kyk yurduna taşınmamız gerektiğini söylediler. Sebebi ise tasarruf etmeleri gerekiyormuş ve Ramazan ayında yemek taşıma işleri cok zor olacakmış.

Bizi hiç düşünmeden taraflarından işler nasıl daha kolay ilerleyecekse o hale getiriyorlar. Tasarruf edilmesi gereken yer öğrencilerin yaşadığı ve ücretlerini ödedikleri yurt mu olmalıydı? En azından Nisan ayı gelene kadar YÖK’ün okullarla ilgili açıklamasından sonra böyle bir taşınma işlemini gerçekleştirmelerini talep ettik ama böyle bir şeyi yapamayacaklarını söylediler.

Bu yurtlarda yaşayan öğrenciler olarak hem fiziksel hem de psikolojik olarak çok yorulduk. Öğrencilerin mağdur edilmeyeceğini söyledikleri bu süreçte cok fazla mağduriyete uğradık. Sürekli eşya topla eşya yerleştir durumu kolay bir şey değil. Biz bu yurtları evimiz olarak görüyoruz ve sürekli bizi hiçbir şey yerine koymayarak zorla ordan oraya gideceksiniz diyorlar.


İbni Rüşt KYK kız yurdunda kalıyorduk. Sonra hiçbir mantıklı sebep sunulmadan bizi kampüsteki kız yurduna göndermek için Çarşamba gününe kadar süre verdiler. Bu zamana kadar süre vermelerine rağmen pazartesi gününden itibaren yemek verilmeyeceğini söylediler. Her şeyi geçtim biz artık yemekte de değiliz. Bizi sırf tasarruf adı altında ve Ramazan dolayısıyla hep beraber bir arada olalım vs. bahaneleriyle göndermek istiyorlar. Daha iki hafta önce bütün öğrencileri bu yurda toplamak istiyolardi. Şimdi de herkesi diğer yurda geçiriyolar. Kimse bizi dinlemiyor ve sesimizi duyuramıyoruz.


Öğrenci Mesajları” bölümünde PAÜ öğrencilerinden gelen mesajları yayınlıyoruz. Sizlerde mesajlarınızı BURAYA tıklayarak ulaştırabilirsiniz.

5.9kTakipçi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz