Yayınlanma:28 Şubat 2023 14:05 Güncelleme:17 Mart 2023 20:24

Bir zamanlar kendi yemeğini yapan Pamukkale Üniversitesi şimdi de kendi yemek uygulaması olan PAÜ Yemek’i kapatıyor. Bu uygulamanın yerini Halkbank Kampüste alacak.

Pamukkale Üniversitesi’nde yaklaşık 4 yıldır öğrenci, akademik ve idari personelin öğle ve akşam yemeklerini almak için kullandığı PAÜ Yemek uygulaması yarın sona erecek.

Eski rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ zamanında yemek sistemi tamamen değiştirilmiş, kendi yemeğini yapan üniversite dışarıdan hizmet alarak öğrenci ve personeline yemek vermiş, PAÜ Yemek uygulaması devreye alınmış ve yemekler randevulu sistem ile verilmeye başlanmıştı.

2019 yılı nisan ayında başlayan PAÜ Yemek uygulaması 1 Mart 2023 tarihinde son bulacak.

PAÜ’den yapılan bilgilendirmede “Üniversitemiz yemekhanelerinde Halkbank Kampüste uygulaması devreye alınmıştır. 1 Mart tarihi itibariyle PAÜ Yemek uygulaması kullanıma kapatılacaktır. Bu tarihe kadar PAÜ Yemek uygulamasındaki bakiyelerin kullanılması gerekmektedir” ifadeleri kullanıldı. Bu uygulamayı kullanabilmek için Pusula Bilgi Sistemi’ne girilerek Temassız Ödeme ile ilgili metnin onaylanması istendi.

Halkbank Kampüs, kampüs içinde yemekhane, kafe, kantin, sosyal tesisler gibi tüm noktalarda geçerli olacak.

5.9kTakipçi

3 YORUMLAR

  1. Bugün mü yapılmış bu açıklama? Bu durumda parası olan nasıl kullanacak yarına kadar? O yatırılan paralar ne olacak o zaman? Olur mu öyle şey! böyle sabahtan akşama kuralı, fikri değişen yönetime güvenilmez. Madem karar değiştiriyor böyle habire, çözümünü de bulmalı. İki lirada olsa herkese parasını iade etmek zorunda. Bence rektör hocamız, yöneticilik konusunda yetkinliğe sahip olmadığını, bugüne kadar ki her icraatıyla hem öğrencilerimize hem de personelimize açıkça kanıtladı. Bu konuda beni şaşırtırsa sevinirim ama sanmam. Umarım bir gün yeniden, yönettiği üniversiteye karşı sorumluluk hisseden, yönetmenin çözüm bulabilmek ve koordinasyon sağlamak olduğunu bilen, güvenilir ve seçilmiş bir rektörümüz olur.

  2. Kalan paraları herkesin ibanına geri atmayı yada yeni sisteme aktarmayı düşünmezler mi acaba, bence düşünürler. Ama Paü hastanedenrandevu için sistem kuramayan e randevu sistemine dahil olmayı beceremeyen, sabah 7 de hastaları randevu almak için hastaneye yığan bir zihniyetten çokta umudum yok. Üniversitelerin özerkliği kalkıp en kısa zamanda devlete bağlanmalı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz