Yayınlanma:26 Şubat 2023 00:17 Güncelleme:15 Mart 2023 08:55

Pamukkale Üniversitesi Rektörlüğü, Memur-Sen’in gündeme getirdiği iddiaların gerçeği yansıtmadığını, üniversite olarak ilk günden beri depremzedeler için tüm imkanların seferber edildiğini kaydetti.

Memur-Sen İl Temsilciliği Pamukkale Üniversitesi’ne ait anaokulun depremzedeler için açılmasını istedi ve Rektör Kutluhan’ı kamu stokçuluğu yapmakla suçladı.  

Bu haberin ardından Rektör Kutluhan’ın Memur-Sen’i hedef aldığı ve üyeleri sendikadan istifaya zorladığı, şantaja ve mobbinge başladığı iddia edildi.

Haberle ilgili detaylar için TIKLAYINIZ.

Pamukkale Üniversitesi Rektörlüğü medyada yankı bulan bu haberin gerçeği yansıtmadığını belirten bir duyuru yayınladı. PAÜ’nün resmi web sitesi ve sosyal medya hesaplarından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

KAMUOYUNA DUYURU

Ülkemizde gerçekleşen deprem felaketi tüm ülkemizi olduğu gibi Pamukkale Üniversitesi ailesini de derinden yaralamıştır. Böylesi zor zamanların ancak birlik olarak aşılabileceği, yaraların ancak yardımlaşma ile sarılabileceği bilinciyle Üniversite olarak ilk günden beri üzerimize düşen tüm görevleri yerine getirmekteyiz.

Ancak Üniversitemiz hakkında sosyal medyaya yansıyan ve gerçeği yansıtmayan iddialar Üniversitemizin tüm mensuplarını üzmüştür.

Pamukkale Üniversitesi arama-kurtarma ekibini, sağlık ve sosyal hizmet ekiplerini, 6 tır ayni yardım malzemesini, yapı-denetim bilirkişilerini AFAD kontrolünde olmak üzere sahaya göndermiştir. Ayrıca Üniversitemiz Denizli Valiliği kontrolünde Denizli’de bulunan depremzede vatandaşlarımız için üzerine düşen tüm görevleri tüm imkanlarını seferber ederek yerine getirmektedir. Bundan sonra da getirmeye devam edecektir.

Kamuoyuna Saygılarımızla

PAMUKKALE ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

6.5kTakipçi

5 YORUMLAR

    • Peki sorun bu mu, PAÜ de herşey hukuka uygun yapılıyor da bir bu mu kaldı ille de valinin talimatıyla açılacak? Milyonlarca insanın zarar gördüğü bir deprem var. Ortada üç yıldır boş duran bina var. Depremden etkilenen çocuklar için açılsa sonra da üniversite personelinin çocukları yararlansa kötü mü olurdu.

  1. İlgili sendikanın yaptıgi tam bir hadsizlik. Bu ilin valisi yok mu? AFAD’ı yok mu? Neymis o binayi Rektör bunlara verecekmis bunlar da anaokulu acacakmis? Sen devlet misin sendika mi? Bir kendinize gelin artik. Ne bu şımarıklık? Kendi kendilerine gelin güvey olmuşlar ve hiç hayir cevabı duymaya alismamislar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz