Yayınlanma:24 Şubat 2023 21:54 Güncelleme:14 Mart 2023 19:54

Memur-Sen İl Temsilciliği Pamukkale Üniversitesi’ne ait anaokulun depremzedeler için açılmasını istedi ve Rektör Kutluhan’ı kamu stokçuluğu yapmakla suçladı.  

Bu haberin ardından Rektör Kutluhan’ın Memur-Sen’i hedef aldığı ve üyeleri sendikadan istifaya zorladığı, şantaja ve mobbinge başladığı iddia edildi.

Memur-Sen İl Temsilciliği tarafından yapılan yazılı açıklamada Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan’ın depremzedeler için anaokulunu açmadığı ve kamu stokçuluğu yaptığı kaydedildi.

Konuyu gündeme taşıyan Memur-Sen İl Temsilcisi Feyzullah Öselmiş, deprem bölgesinden gelen ve aynı kampüs içerisinde yer alan KYK yurtlarında devlet imkanlarıyla barındırılan binlerce insan ve yüzler okulöncesi çağında çocukların bulunduğunu, burada atıl durumda bulunan PAÜ anaokulunun okulöncesi çağındaki çocuklar için çok uygun olduğunu ilgili makamlara ilettiklerini belirtti.

Öselmiş; “İlgili makamlar bu binanın kendilerine tahsis edilmesi halinde, eğitim materyali ve öğretmen teminin hızlıca çözebileceklerini belirtmiştir” dedi. Rektör Kutluhan’ın KYK yurtlarında kalan depremzedelerin çocukları için yürüme mesafesinde olan bu binayı hiçbir şekilde vermek istemediğini belirten Öselmiş, “Bu bina ihtiyaçsa neden 3 yıldır boş duruyor, değilse neden depremden etkilenmiş çocuklarımızın eğitimi için kullanılmasına izin verilmiyor?” ifadelerini kullandı.

KAMU STOKÇULUĞU YAPMAK YAKIŞMADI

Ülkece, milletçe zor bir dönemden geçiyoruz diyen Öselmiş, “Herkes elini taşın altına koyarak dünyada eşi benzeri görülmemiş bir dayanışma örneğini ortaya koydu. Devletimiz tüm imkanlarını seferber etti, milletimiz evini, gönlünü, malını depremzede kardeşlerimiz için açtı. Ancak, Rektör Kutluhan, depremzede çocuklarımız için 3 yıldır atıl vaziyette duran kreşi açamadı, atıl duran binayı ilgili makamlara tahsis etmeye yanaşmadı” dedi.

Öselmiş; “İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerimiz depremzede çocuklarımızı bir okula yerleştirme için tüm imkanlarını seferber ederek olağanüstü bir gayret ortaya koyarken, Rektör Kutluhan’a kamu stokçuluğu yapmak yakışmadı” dedi.

REKTÖR KUTLUHAN ÇIRPINDIKÇA BATIYOR

Bu haberin basına yansımasının ardından PAÜ Rektörü Kutluhan’ın; Memur-Sen’i hedef aldığı ve sendika üyelerini istifaya zorladığı, şantaja ve mobbinge başladığı iddia edildi.

Memur Sen Denizli Temciliği tarafından yapılan açıklamada, “Milletçe kenetlendiğimiz, tek yürek olduğumuz şu günlerde kamu yararı taşıyan bu girişimimizi, ihtirasına yediremeyen Rektör Kutluhan; kendi çiftliği sandığı Pamukkale Üniversitesindeki üyelerimizi, rektör yardımcılarını da kullanarak baskıyla istifaya zorlamakta ve mobbinginin derecesini artırarak psikolojik baskı kurmaktadır.

SAĞA SOLA SALDIRIYOR

Rektör Kutluhan’ın öfkesini kontrol edemeyerek sağa sola saldırmasını şiddetle kınıyor, devlet adamlığı kimliği ile davranmasını bekliyor, sokak jargonuyla seviyesiz hal ve hareketlerine çeki düzen vermesini bekliyoruz.

İSTİFA ETMELERİNİ İSTİYORUZ

Haklı olduğumuzda susmayacağımızın, yanlış olanın da yanlış yapanın da sonuna kadar karşısında duracağımızın bilinmesi gerekmektedir. Rektör KUTLUHAN’ın bu mobbing girişiminin ve Pamukkale Üniversitesindeki mevcut yönetim tarzının da yanına kâr kalmayacağını belirtmek isteriz.

Üyelerimizi istifaya zorlayan Rektör ve Rektör Yardımcılarını onurlu davranmaya davet ederek, PAÜ yönetiminden istifa etmelerini istiyoruz.

MEMUR-SEN YARGIYA TAŞIYACAK

Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın twitter hesabından konu ile ilgili paylaşımda bulundu. Yalçın şunları kaydetti:

Pamukkale Rektörünü yanlıştan dönmeye ve aklı selime davet ediyorum. Ülkemizin yaşadığı deprem asrın değil asırların felaketi denilecek boyutta. Devletimiz seferber,sivil toplum kuruluşları seferber, milletimiz dayanışmanın destanını yazıyor. Cumhurbaşkanımız bizzat sahada.

Yükseköğretim Kurulu yük almış, acil barınma sorununu çözmek için tüm yurtlar tahsis edilmiş durumda. Denizli’de YÖK’ün tahsis ettiği yurdun yanında 3 yıldır atıl bekleyen kreş binasını depremzede çocukların rehabilitesi için öneren sendikamızın başına gelenler tam bir rezalet!

Denizli teşkilatımızın, “Kreş açılsın,depremzede çocuklara hizmet verilsin,kırtasiye masraflarını da biz karşılayalım” duyarlılığını takdir edip “ne yapabiliriz” diye seferber olması gerekenlerin yaptığı ve teşkilatımıza yaşattığı şeyler ne haz edilir ne hazmedilir cinsten..!

Rektör Sn.Kutluhan’a “Bu yaptıklarımız doğru değil” demesi gerekenlerin teşkilatımızı,üyelerimizi talimatla istifaya zorlaması hangi vicdana sığar. Yanlıştan dönülmezse YÖK’e başvuracak,baskıyı,yıldırmayı yargıya taşıyacak,asla sessiz kalmayacağız.

6.5kTakipçi

28 YORUMLAR

 1. Oo Memur sen birde tehdit ha.’yanina kar kalmayacak” derken ne demek isteniyor acaba. Yani herşeyi biz biliriz biz yaparız mi deniyor. İşiniz gücünüz tehtit. Yazık ki herseyinizi kaybediyorsunuz. Hasan emminize slm olsun :))

  • “Bir kimseye karşı bir sendikaya üye olmaya veya olmamaya, sendikanın faaliyetlerine katılmaya veya katılmamaya, sendikadan veya sendika yönetimindeki görevinden ayrılmaya zorlamak amacıyla, cebir veya tehdit kullanan kişi, altı aydan iki yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.” Memurları üniversite yönetimi sendikalarından istifaya zorlamışsa, elbette bu yaptıkları yanlarına kar kalmaz

 2. Bıktık bu sendikalardan. Herşeye karismalarimdan ve herşeyde söz hakları olduklarını sanmalarindan. Hadsizler. Liyakatsiz insanlarla iş yaparsan bu oluyor işte. Sizin işiniz haksızlık varsa orada hak aramak kendi adamlariniza yer bulup yönetime iş öğretmeye çalışmak değil

  • Memursenin açıklamasında bir tane kendi adamlarına yer bulma amacı var mı? Dediğin gibi millet canla başla deprem yaralarını sarmaya çalışıyor. Üniversite yönetimi bina saklıyor. İşte yapılan haksızlığa karşı sessiz kalmamaktır. Tebrikler Denizli memursen

 3. Vali var, il milli egitim md. Var, kaymakam var, Rektör var, sendikaya mi kaldı akıl vermek, her ilde durum bu, sendika devlet ile vatandaşın, kurumların arasına hep girmeye çalışıyor, millet olarak devlet ile el ele yardim yaptik yapiyoruz, bu haberin amacı farkli bence

  • Sayın İsmail hocam,
   Sendikalar bunun İçin var sözünü anlayamadım. Maaş zamları konuşulurken ortada olma, depremzadelik (depremzede değil bak senin için tekrar yazıyorum abi, depremzade) yap. Bu yaptığınız çok ayıp. Denizli Menfursen tepeden tırnağa hemen istifa etmeli. Ali Yalçın beyi de güme götürdünüz. Hiç olmazsa onu kurtarın. Adamın bir günahı yok.

  • Üniversite içinde memur-sen, adamlar içinde baysal bitmiştir. Baysalin hangi dönemde kimlerce gen.sek atandigini bu üniversite unutmadı. Bağ döneminde de ensarci sorusturmalik adamların nasıl üniversiteye doldurulduğunu hiç kimse unutmadı. Bugün üniversitenin temelinden yetişip kendisini yetiştiren o kadar kaliteli ve yetişkin kalifiye memurlar var ki onlar da unutmadı. Baysal bu üniversitenin üzerine bir karabasandır. Bunların oyununu boz oğlu bozdu. Yaşasın rektör yaşasın bozoğlu yaşasın Fehmi başkan…

 4. ulan her köşebaşını tut, kendinden olmayanın ahını al, sonunda rektor hoca dur deyince vikvikle, olacak işmi… adam depremzedeler i.in bir sürü organizasyon yaptı, doktorları organize etti, gidip anca ALLAH bilir ne nedenle olmuş bu kusuru mu buldunuz. ALLAH sizi bildiği gibi yapsın memursen

 5. Bu malumsen yöneticileri, bir sürü boş mülkünüz var, hangisini depremzedelere açtınız, evim yuvam olsun kampanyasına katıldınız, belge koyun da görelim. Rektör depremden beri evine gitmedi, ayıp bu yaptığınız, kesin başka hesabınız tutmadı da saldırıyorsunuz, çok ayıp böyle bir afeti kullanmak, insanlığa sığmaz

 6. Lütfen böyle büyük bir üzüntüyü kişisel çıkarlarınızı gerçekleştirmek için kullanılacak bir araç olarak görmeyin hatta buna yeltenmeyin. Rektör hoca ilk dakikadan beridir her türlü destekle sürecin en büyük destek sağlayanlarından. Kimse zorla istifa etmez, böyle bir zihniyetin çatısı altında kalmanın vicdanen yük olduğundan istifa etmiş olacakları hiç aklınıza bile gelmiyor değil mi? Sizin gözünüzü ne bürümüş bilmem ama siz orda kaldıkça duyarlı herkesin, sizin kendilerini temsil etmelerine izni olmayacaktır. Özrünü kabul etmek bir erdem dir. Ya yakışanı yapın ya da özrünüzü dileyin. Herkesin işi gücü var, bir de sizinle uğraşmayalım.

 7. bazen beynini sadece nefes alıp vermek için kullnamak kamu yararınadır. sen bir müsaade et ki insanlar işlerini yapabilisinler ey memursen başkanı. bir gün büyürsen bu organizasyonun bir parçası olabilir, nasıl koordine edildiğine şahit olabilirsin. ama şimdi sadece izle, maaş zam dönemlerinde boy göstermek daha olumlu popularite sağlar, bu da sana benden ipucu. bu saldırı sadece rektöre değil vali dahil süreci tüm yönetenlere saldırı. bir düşün oldu mu benim bu yaptığın diye. olduysa devam et, değilse bir dur, çalışşın insanlar daha yapıyor oldukları çok iş var

 8. Malum Sen üniversitemizde kac tane fakültenin binasi yok bundan haberin var mi? Depremzede ailelerin boyle bir ihtiyaci varsa bu ilin Valisi var Afadi var belediyesi var sana mi kaldi? Siz kendinizi ne zannediyorsunuz? 3 Bucuk zamlara imza atarken konusaydiniz ya. Valla baska her konuda haksiz ise de bu konuda Rektör yuzde bir milyon hakli. Sendikanin yaptigi en hafifi ile hadsizlik. Birakalim sendikadakiler yonetsin o zaman ulkeyi 3.5 cular özellikle…

  • Ali Veli o zaman KYK ya da almasaydı. KYK daki depremzedeler oradaki binaya yürüyerek gidebilir. Taşıma ile gitmeleri kamu zararı. Senin derdin sendikayı dövmek. Depremzedeler değil. Allah kimsenin başına vermesin. Doğruyu söylemek suç mu?

 9. MEMURSEN’İN BU KADAR HIRÇIN DAVRANMASININ SEBEBİ REKTÖRÜN TÜRK EĞİTİM SEN İLE ÇALIŞMASIDIR. DEKANLARDAN MÜDÜRLERE VE DAİRE BAŞKANLARINA KADAR ÇOĞUNLUK TÜRK EĞITIM SEN ÜYESİ. MEMURSEN BU DURUMU HAZMEDEMİYOR. ÜYE SAYISINI DA ARTIRAMIYOR. ÇÜNKÜ REKTORLÜKTE İŞ BİTİRME KAPASİTELERİ YOK.

 10. YAHU BU ÜNIVERSİTEDE HUKUK, İLETİŞİM VE TURİZM FAKÜLTERININ KENDİ BİNASİ YOK. DİŞ HEKİMLİĞİ VE MİMARLIK BİNALARI YETERSİZ. BUNLAR HİÇ KONUŞULMUYOR DA ANAOKULU BINASI MESELE OLUYOR. ANAOKULU AÇILINCA DERTLER BITECEK Mİ YANİ? ÇOK SEVGİLİ SENDİKA BUNLAR HAKKINDA DA AÇIKLAMA YAPSIN DA GERCEKTEN SAMİMİLER MI ANLAYALIM…

  • Sendikanın derdi öğrenciler, öğretim üyeleri, eğitim kalitesi falan değil ki genç arkadaşım. Benim de kreşe giden 2 çocuğum var ben de isterim kampüste kreş olsun, rahat ederim. Ama Üniversitenin temel amacı personeline kreş açmak mıdır yoksa eğitim öğretim bilimsel çalışma yapmak mıdır? Dediğin gibi birçok fakültenin binası yok, 5 6 öğretim üyesi 15 m2 odada üst üste oturuyor bizimkiler Depremzedeler üzerinden kreşi açtıralım da 3 5 kuruş kreşe az verelim derdindeler. E tabi bir taraftan da rektöre vuracaklar akılları sıra, emir eri rektör istiyorlar ellerinin altında.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz