Yayınlanma:16 Şubat 2023 18:54 Güncelleme:24 Şubat 2023 21:56

Pamukkale Üniversitesi’nde kısmi zamanlı çalışan tüm öğrencilerin uzaktan eğitim nedeniyle işten çıkarılacağı iddia edildi. Adını vermek istemeyen öğrenci, “Ay sonunu göreceğimiz şüpheli, en azından ayı bitirelim, tam maaş alalım” dedi.

6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerden dolayı Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) 9 Şubat’ta üniversitelerin ikinci bir duyuruya kadar bahar döneminin ertelendiğini duyurmuştu. 11 Şubat’ta da Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, üniversitelerde yaza kadar uzaktan eğitime geçildiğini açıklamıştı.

Uzaktan eğitim kararının nedeni Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) yurtlarının depremzedelerin kullanımına açmak. Nitekim öğrenciler, KYK yurtlarından apar topar çıkarılmıştı.

Uzaktan eğitim bir çok mağduriyeti beraberinde getirirken, Pamukkale Üniversitesi’nde kısmi zamanlı olarak çalışan öğrencilerinde işten çıkarılmasına neden olacak.

Kısmi zamanlı çalışan ve adını vermek istemeyen PAÜ öğrencisi, “Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı (SKS) tüm öğrencileri işten çıkaracağını duyurdu. Ay sonunu göreceğimiz şüpheli, belki yarın gelmeyin diyecekler bize. En azından ayı bitirelim, tam maaş alalım” dedi.

“Kampüste öğrenci kalmayınca mecbur kaldı onlarda maalesef” diyerek sözlerine devam eden PAÜ öğrencisi, “Hepimiz çıkıyoruz, konuk evi, havuz başı, kantinler. Hepsi. Okul açılınca devam edeceğiz, onda bir sıkıntı yok ama ay sonuna kadar kesin olsun bari. Hiçbir şey söylenmiyor şu an” dedi.

6.5kTakipçi

11 YORUMLAR

  1. Hepimiz paragöz olduk. Tam maaş, tam ücret talebi. Kardeşim ücret görevine gelene, mesaisini bir fiil yapana verilir. Değirmene su gelecek ki değirmen taşı dönsün de unu öğütsün. Su gelmeyince de değirmen taşı dönmez. Bir yerde gelir olacak ki gider de yapılsın. Özel bütçeli kuruluşlar böyledir. Devlet bütçesi ile karıştırmamak gerekir.

    • Çalışan öğrenciler çalışarak görevini yapıyor işini yapıyor zaten siz ne demeye çalıştınız anlamadım bu öğrenciler para almasın mı ayrıca üniversite öğrencisine kolaylık sağlaması lazım üniversite özel bir yer değil devletin kurumu ve devlet her sene bir ödenek ayırıyor gelir gider dengesi çok dengesiz son olarak öğrenciyi neden çıkarırsın ki işten belki tek gelir kaynağı orası

  2. Üniversite yemekhanesinde çalışan personelim.mart sonu süremiz bitiyordu. 1martta çıkışlarimiz verilcek. Onlarda haklı öğrenci yok ne diye boşa para versinler. Devletin kasasına zarar. Keşke öğrenci olsaydı da yine cikarsalardi. Çünkü öğrencilerin çoğu göçük altında kalmış.keske yaşarlardı ıssız kalmaya raziydik

    • Ben de çalışan bir öğrenciyim. Kimsenin oturarak para kazandığı yok, ekstra burs almıyoruz. Çoğumuzun geçim yeri burasıydı. Yine çıkarsalardı falan ne demek, nasıl bir düşünce yapısı bu. Yazıya katılıyorum gayet, buraya güvenerek hareket ediyorduk, bir anda çıkacağımız duymak şoka uğrattı. Devlet veya üniversitenin her şeye parası varda, öğrencinin aldığı üç kuruş paraya mı kaldınız şimdi. Daha çok desteklenmemiz gerekir şuanda!

  3. Abi tamam da adı üstünde yarı zamanlı öğrenci, şu an öğrenci kalmadı ki, online eğitime geçildi. Online temizlik yapılacaksa devam edilmeli. Bu da çok komik. Online temizlik yapabilir miyiz? Biraz mantıklı olalım ya. Bu ne mantıksızlık.

  4. Bir yanlış anlaşılmayı düzeltmek istiyorum, biz işten çıkmayalım demiyoruz. Şurada 7 iş günü var sadece, alacağımız miktar belli. Yaz tatilinde, şubat tatilinde hep çalışılıyor bu okulda. İş yokken, iş istemiyoruz anlayacağınız. Aç gözlü, beleş para istiyorlar muamelesi yapmayın insanlara. Sert sert yorum yapmaya gerek yok. Şubat ne çekiyor sanki, şurada 1 hafta daha müddet istedik sadece. Onu da fazla görmeyin bu öğrencilere

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz