Yayınlanma:14 Şubat 2023 11:15 Güncelleme:21 Şubat 2023 15:32

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) yönetimi deprem felaketi için tüm imkanları seferber ederken, Denizli’ye gelen depremzedelerin barınma, sağlık ve beslenmesini yerinde inceleyerek yakın takibe alıyor.

Öte yandan, Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, deprem bölgesinden dönüş yapan sağlık ekibi ile bir araya gelerek, bölgede yaşanılanları ve sonrası için neler yapılabileceğini istişare etti.   

Merkez yemekhanede bir araya gelinen buluşmada Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Necip Atar, Prof. Dr. Selçuk Yüksel ve Prof. Dr. Ensar Yeşilyurt, Başhekim Prof. Dr. Murat Özban ve Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Osman İsmail Özdel de yer aldı.

Rektör Prof. Dr. Kutluhan, sağlık ekibinin her bir üyesini tek tek dinleyerek, bölgedeki tecrübelerini öğrendi ve buna dayanarak sonrası için neler yapılabileceği tartışıldı.

Ekibin kutsal bir görevden döndüklerini belirten Rektör Kutluhan, PAÜ olarak gösterdikleri fedakar davranışla gurur duyduklarını iletti. Kutluhan, önümüzdeki günler için bölgeye gönderimi sağlanacak yeni teknik ve tıbbi hazırlıkları da dile getirdi.

Afet bölgesinden gelenler ziyaret edildi

Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Selçuk Yüksel, afet bölgesinden Denizli’ye gelerek KYK yurtlarına yerleştirilen öğrenci ve aileleriyle görüşerek, geçmiş olsun dileklerini iletti.

Denizli Vali Vekili Mehmet Okur’un katılım gösterdiği ziyarete, Denizli Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman da eşlik etti. Heyet depremzedeleri yemek salonunda ziyaret etti.

Rektör Kutluhan daha sonra öğrenci toplulukları tarafından kurulan, yardım malzemelerinin toplandığı mağazayı ziyaret ederek topluluk öğrencilerinden bilgi aldı ve gösterdikleri birlik davranışı için kendilerine teşekkür etti.

Depremzedelerin sağlık durumları yakından takip ediliyor

Pamukkale Üniversitesi Hastanesi depremzedelerin yaralarını sarmaya devam ediyor. Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, hastaneye yeni gelen hastalara moral ziyaretinde bulanarak, durumları hakkında doktorlardan bilgi aldı.

6.5kTakipçi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz