Yayınlanma:14 Şubat 2023 15:57 Güncelleme:14 Şubat 2023 15:57

İşyeri eğitimi yapacak öğrencilere aylar öncesinden firma ayarlanması, sigorta girişlerinin aksamaması içinde en geç 1 ay önceden belgelerini teslim etmesi istendi fakat bu süreçte bu öğrenci grubu yok sayıldı. Ne düzgün bir açıklama ne verilen bir tarih var ortada.

Zor bir dönemden geçiyoruz acı hepimizin ortak acısı, hepimiz yardım merkezlerine, bazılarımız direkt gönüllü olarak sahaya gitti. Bu işyeri eğitimi yapacak olan öğrencilerin yok sayılması için bir neden değil. İşyerleri bizden, biz okuldan haber bekliyoruz fakat kime sorarsak soralım kimsenin bir fikri yok.

Madem bu kadar zorlanıyorsunuz bir yönetmelik hazırlamakta benden okul yöneticilerine bir fikir. Depremzede ve işyeri eğitimi yapması gereken öğrenciler için özel koşullar, ayrıcalıklı maddeler hazırlayın emin olun buna hiçbirimizin sesi çıkmaz. İşyeri eğitimi yapacak öğrencilerinde stajlarını bir an önce başlatın.

Onca görevli ve yetkili ismin tek sorumluluğu öğrencisinin konforu ve eğitim hayatını düşünmek olması gerekirken sorumluluktan kaçarak, sessizliğini koruyarak öğrencinin kafasında tonla soru işareti bırakması bazı şeylerin ters gittiğini, insanların sorumluluklarını yerine getirmediğini işaret eder.

Artık sesimiz çıkmalı ve yanlış giden şeylere tepki göstermeliyiz. Mağdur olan sadece işyeri eğitimi yapacak olan öğrenciler değil okulun tüm öğrencileri farklı konulardan muzdarip durumda. Bir son sınıf öğrencisi olarak eğitim hayatımı bu denli kötü yöneten yöneticilere tepkimi mezun olduktan sonra vereceğim.


Öğrenci Mesajları” bölümünde PAÜ öğrencilerinden gelen mesajları yayınlıyoruz. Sizlerde mesajlarınızı BURAYA tıklayarak ulaştırabilirsiniz.

6.5kTakipçi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz