Yayınlanma:12 Şubat 2023 21:18 Güncelleme:19 Şubat 2023 17:20

Pamukkale Üniversitesi Öğrenci Dayanışması, 2022-2023 bahar dönemine yüz yüze eğitimle devam etmek istediklerini belirten bir bildiri yayınladı.

#uzaktaneğitimistemiyoruz, #okullaracilsin hashtagleriyle  bildiriyi yayınlayan dayanışmanın açıklaması şöyle:

“6 Şubat Kahramanmaraş merkezli, 10 ilimize büyük yıkım yaratan depremin acısını millet olarak çok derinden hissetmekle beraber yaralılara acil șifa, hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyoruz.

Daha önce de deneyimlediğimiz online eğitimin verimsizliği, öğrenciler ve akademisyenlerimiz tarafından da desteklenirken öte yandan afetten etkilenenlerin moral ve motivasyonunu birlik ve beraberliğin sağlayacağını, ayrıca arkadaşlarımızın online eğitim için gerekli alt yapıya ulaşma konusunda sıkıntılar yaşayacağını düşünüyoruz.

Birçok vatandaşımızın hayatını olumsuz yönde etkileyen bu afet sonrası yapılması gereken, vatandaşlarımızın barınma ve ısınma ihtiyaçlarının yetkili devlet kurumları ve oteller tarafından karşılanmasıdır.

Pamukkale Üniversitesi öğrencileri olarak deprem felaketinin büyük üzüntüsünü yaşıyoruz ancak eğitim-öğretim hayatımızı kötü bir șekilde etkileyecek olan online eğitimi kesinlikle istemiyoruz ve çok daha verimli olduğunu düşündüğümüz yüz yüze eğitimle 2022-2023 bahar dönemine devam etmek istiyoruz.

Gereğinin yapılmasını arz ederiz.

6.5kTakipçi

8 YORUMLAR

    • O felâket başına gelmediği için bu tarz yorum yapıyorsun 60 70 bin insandan bahsediyoruz oteller dolu millet evini açıyor çadırda kalanlar var sen hala KYK diyorsun verdigin yurt parsı mı boşa gitmesin istiyon yoksa vicdan dan mi yoksunsun ??

  1. Bu açıklamanın gerekçelerini isabetli görüyorum, geçici bir süre için (örneğin 1 ay ya da vizelere kadar) online eğitim kabul edilebilirse de, zaten pandemi döneminde 2 yılını online eğitimle heba eden bir neslin bir dönemini de bir çırpıda gözden çıkarmak doğru değildir. Umarım bu karar tekrar gözden geçirilir ve en azından vizelerden sonra yüz yüze eğitime derhal geri dönülür.

  2. Fedakarlığı neden hep halk yapıyor ki!! Devlet ne yapıyor? Sarayları var cumhurbaşkanının ikisini açsın halka. Sonuçta deprem vergisi, o vergisi derken, bütün parayı kendilerine saraylar, yatlar almak için harcadılar. Erdoğanın sarayı En az on bin kişi alır. Cengiz holdinge teşvik vermiş bir de, insanları bir daha canlı canlı gömsün diye. Yıkıldı hemen bir daha para kazanma peşindeler. Sevinmiş bile olabilirler, yeniden yapma bahanesiyle daha çok para kazanırlar.Tek düşündükleri kendileri. Dünyanın en büyük inşaat devlerinden biri, o versin. Vergi ödeyen biz, ölen biz, cezasını çeken biz, sefayı süren onlar.Bunun sorumlusu yöneticiler ve işbirliği yaptıkları mütahitler. Onlar bunca insanın ölümüne mal olan saraylarını versin. Çadırda kalması gereken devlet adamıyım diye etrafta gezip halkı yok sayan, küçümseyen , doğru söyleyen herkesi terörist ilan eden,yozlaşmış çıkarcı yöneticiler.Bunun fedakarlığı öğrencinin suratına bindirilemez.Devlet halka eziyet için değil, hizmet için var.Devlet adamları, Halkın sırtından Sefa sürmek için değil, halkın canını korumak için var. Yoksa böyle devlete ne gerek var!!!! Olmasa daha iyi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz