Yayınlanma:01 Şubat 2023 10:48 Güncelleme:08 Şubat 2023 22:24

Pamukkale Üniversitesi yönetimi öğrenci yemeğine yaptığı %25’lik zammı geri çekti. Zamlı yemek tarifesi 2 gün uygulanabildi.

PAÜ Burada’nın gündeme getirdiği öğrenci yemeklerine yapılan zam ile ilgili PAÜ yönetimi geri adım attı. Hayat pahalılığı ve yaşanılan ekonomik sıkıntılardan dolayı eğitimini sürdürmekte zorluk çeken öğrenciler, Pamukkale Üniversitesi’nin yaptığı zam karşısında sessiz kalmadı. Sosyal medyadan yorumlarıyla, imza kampanyaları ile seslerini duyurmaya çalışan öğrenciler, yapılan zammın geri çekilmesini istedi.

Zam kararının ardından daha 2 gün geçmeden PAÜ yönetimi %25’lik zammı geri çekmek zorunda kaldı. Öğrenci yemeği yine eski ücreti olan 8 liradan devam edecek.

@pauburada twitter hesabımızdan bizi etiketleyen bir tweet

Personel yemeklerine zamlı devam

Yemekhanede yapılan zamlar idari ve akademik personeli de olumsuz etkiledi. Personel yemek ücretleri en az 26 lira, en yüksek ise 38 lira oldu. Her gün düzenli yemek yiyen personelin sadece bir öğün yemeğe ayda 572 lira ile 836 lira arasında bütçe ayırması gerekecek. Turuncu salonda yemek yiyen bir personelin ise ayda aylık bin 210 lira ile bin 430 lira arasında bütçe ayırması gerekecek. Personel yemek ücretleri zamlı tarifeden devam edecek.

6.5kTakipçi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz