Yayınlanma:31 Ocak 2023 23:16 Güncelleme:08 Şubat 2023 16:55

Pamukkale Üniversitesi’nde öğrenci yemeklerine yapılan zamlara karşı imza kampanyası başlatıldı. Öğrenciler zammın geri alınmasını istiyor. Öğrenci yemeklerine 8 ayda %125 zam yapıldı.

Pamukkale Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı öğrencisi Yiğit Erdem Paşalı, Pamukkale Üniversitesi’nin öğrencilere yaptığı yemek zammına karşı change.org’da imza kampanyası başlattı. “Pamukkale yemekhane zammına dur de” başlığıyla başlatılan kampanyanın içeriğinde ise şu ifadelere yer verildi.

“Türkiye şartlarında yaşamak, hiperenflasyonla yüzleşmek zor iken, günümüz Pamukkale Üniversitesi öğrencileri bu devlet yardımlı üniversitemize yapılan yemekhane zammına dur demeli. Sayın cumhurbaşkanımızın ve TÜFE kurumunun da açıkladığı gibi yıllık enflasyonun %64.27 olduğu ülkemizde sadece 8 ayda %125 lik bir ”öğrenci yemeği” adlı PAÜ yemekhanesindeki menüye gelen zam akıl alır gibi değil. Elbette hissedilen enflasyonun daha fazla ve çarpıtıldığını marketlere, herhangi bir eğlence kurumundaki fiyatlardan gözlemlesekte yanılmayın (!) yıllık enflasyon %64.27’dir. Siz de kampanyaya destek olun ve ”Pamukkale Üniversitesi (PAÜ), 1992 yılında Denizli’de kurulmuş olan bir devlet üniversitesidir.” esasındaki gibi devlet üniversitesinin, devletin açıkladığı enflasyon üstü zam yapmasına izin vermeyin.”

Kampanyaya destek olmak için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

https://www.change.org/p/pamukkale-yemekhane-zammina-dur-de

6.5kTakipçi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz