Yayınlanma:25 Ocak 2023 23:08 Güncelleme:02 Şubat 2023 10:51

Pamukkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nin gönüllü öğretim elemanları tarafından projelendirilen Öğrenci Destek Birimi, Selçuk Tepeli ile Fox Ana Haber’e konuk oldu.   

Pamukkale Üniversitesi, Türkiye’ye örnek olacak bir projeyle gündeme geldi. Selçuk Tepeli ile Fox Ana Haber’de “Nazlı Yerebasmaz ile Benim Hikayem”e konuk olan PAÜ Öğrenci Destek Birimi, öğrenciler, gönüllü öğretim elemanları ve yöneticiler tarafından detaylı bir şekilde anlatıldı.

“Pamukkale Üniversitesi Eğitim Fakültesinde öğrencilere ücretsiz mağaza”, “Öğrenciye hem maddi hem manevi destek”, “İhtiyacın var mı? diye sorulmuyor, her öğrencinin kotalı alışveriş hakkı var”, “Akademisyenler uygulamanın Türkiye genelinde yaygınlaşmasını istiyor, örnek olmak istiyorlar” başlıklarıyla yayınlanan haberde projenin mimarı Prof. Dr. Hülya Şahin Baltacı, “Öğrencilerimizin sorunları bize yansımaya başladığı anda neler yapabiliriz diye düşündük. Özellikle bayramlarda, sömestr tatillerinde otobüs biletlerindeki korkunç artıştan öğrencilerimizin evlerine gidemediklerini farkettik” dedi.

Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İzzet Kara ise, “Her yönüyle öğrencilerimize yetmeye çalışıyoruz. İstiyoruz ki sınıflara sorunsuz halde gelsinler” dedi.

Projenin her aşamasına destek olan iş insanı Ruhi Sözkesen, tüm işlerin gönüllülük  esasına göre yapıldığını ve öğrencileri kendi çocuğu olarak gördüğünü söyledi.

Öğrencilere parfüm ve kolonya getiren İş İnsanı Tolga Yılmaz ise parfümün öğrenciler için lüks olmaya başladığını, o nedenle kendi imalatı olan ürünlerden mağazaya belirli periyotlarda bırakacaklarını söyledi.

Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan ise, “Tüm birimlerimizde, fakültelerimizde öğrenci destek birimleri kurmaya karar verdik. Amacımız öğrencilerin rahat edebilmesi” dedi.

6.5kTakipçi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz