Yayınlanma:21 Ocak 2023 12:24 Güncelleme:01 Şubat 2023 20:11

Pamukkale Üniversitesi´nin sağlık çalışanları hastane önünde eylem yaptı. Hastane yönetiminin %10´luk ücret artışını yeterli bulmayan Sağlık-İş Sendikası üyeleri, kurumun yaşanan ekonomik krize işçiyi daha fazla ezdirmemesi için teklifini güncellemesi çağrısında bulundu.

Hastane önünde yapılan basın açıklamasına Sağlık-İş Genel Başkanı Hakan Toy, Genel Başkan Yardımcısı Adem Sarıçoban, Hukuk Müşaviri Av. Kadir Atıcı, İzmir Şube Yönetim Kurulu Üyeleri ve PAÜ sağlık çalışanları katıldı.

Pamukkale Üniversitesi Rektörlüğünün teklifini yenilemesi adına Genel Başkan Hakan Toy ve Genel Başkan Yardımcısı Adem Sarıçoban basın açıklaması yaptılar. Başkanların konuşmalarına işçiler alkış ve sloganlarla destek verdi.

“BİZ ADALET İSTİYORUZ”

Genel Başkan Hakan Toy, “Yıllarca taşeronda ezildik. Kadroya geçtik kabullenilmedik. Biz artık kamu işçisiyiz bunu herkes öğrenecek. Burası kimsenin holdingi kendi işyeri değil. Bizim istediğimiz bahşiş değil. İnsanca yaşayacağımız ücret istiyoruz. Canla başla çalışıyoruz. Bununda karşılığını istiyoruz. Biz adalet istiyoruz. Burada huzuru bozanın biz de huzurunu bozarız. Birleşe birleşe kazanacağız” dedi.

“KARŞILARINDA HER ŞEYİ KABULLENEN DÜNKÜ SENDİKA YOK”

Genel Başkan Yardımcısı Adem Sarıçoban ise, artık yetkinin mücadeleci sendikada olduğunun altını çizerek şunları söyledi.

“Burası kamu işyeri. Biz diyoruz ki, ‘kamu işçisinin hak ettiği maaşı bizlere verin!’ Yapılan teklif komikti değerlendirmeye bile almadık. Ayın 7’sine kadar süre verdik. Maalesef işveren vekilleri bizi dünkü sendikayla karıştırıyorlar. Karşılarında her şeyi kabul eden, her şeye ‘evet’ diyen dünkü sendika yok. Bunu bilsinler. Karşılarında işçinin hakkını savunan, alın terinin hakkını savunan sendika var. Buradan işvereni uyarıyoruz. Ayın 7’sine kadar revize etmezlerse bugün yaptığımızın üç katını yaparız. Bunu herkes böyle bilsin. Burası kamu işyeri. Kimsenin babasının malı değil.”

Eylem ve basın açıklaması sağlık emekçilerinin, “Susma sustukça sıra sana gelecek”, “Birleşe birleşe kazanacağız”, “Bu daha başlangıç mücadeleye devam” sloganları ile sona erdi. 

6.5kTakipçi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz