PAÜ’den kadın hükümlülere pilates ve aile planlaması eğitimi

Yayınlanma:03 Aralık 2022 20:12 Güncelleme:12 Aralık 2022 18:56

PAÜ TOHSAM koordinasyonunda kadın hükümlülere, pilates eğitimi ve Denizli Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu (DSHMYO) iş birliği ile Aile Planlaması Yöntemleri konulu bir eğitim gerçekleştirildi.

Pamukkale Üniversitesi Rektörlüğü ve  Denizli Cumhuriyet Başsavcılığı arasında imzalanan iş birliği protokolü kapsamında Bozkurt Ceza İnfaz Kurumunda bulunan kadın hükümlülere yönelik PAÜ Topluma Hizmet ve Sosyal Sorumluluk Uygulama ve Araştırma Merkezinin (PAÜTOHSAM) koordinasyonunda, kadın hükümlülere PAÜ Şehit Ömer Halisdemir Spor Merkezi eğitmeni Ceren Kılınç tarafından pilates eğitimi ile DSHMYO Öğretim Üyesi Doç. Dr. Bilgin Kıray Vural  tarafından Aile Planlaması Yöntemleri konulu bir eğitim yapıldı.

Kadın hükümlülerin ve Ceza İnfaz Kurumu personelinin katıldığı her iki eğitimde ilgi ile takip edildi. Doç. Dr. Bilgin Kıray Vural  tarafından verilen  Aile Planlaması Yöntemleri dersi bitiminde kadın hükümlüler ve Ceza İnfaz Kurumu personeli, merak ettikleri sorulara yanıt alma şansı buldular.

6.5kTakipçi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz