Yayınlanma:21 Kasım 2022 21:08 Güncelleme:03 Aralık 2022 20:19

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Eğitim Fakültesi’nin beş projesi TÜBİTAK tarafından desteklenmeye hak kazandı.

TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı tarafından yürütülen “2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı” 2022/1 dönemi kapsamında yapılan başvuruların destek sonuçları açıklandı.

Eğitim Fakültesi öğrencilerinin danışmanlarıyla birlikte katıldıkları programda 5 proje TÜBİTAK tarafından destek almaya hak kazandı. Sosyal Bilgiler Öğretmenliğinde danışmanlıklarını Arş. Gör. Dr. Kudret Aykırı’nın yaptığı ve öğrenciler Gülay Almalı’nın ‘Sosyal Bilgiler Dersine Stem Etmeyin’ ve Şeyma Balın’ın ‘Birlikte İletişim Zamanı (B.İ.Z.)’ projeleri destek aldı.

Eğitim Fakültesi Fen Bilgisi Öğretmenliğinden Emine Deniz ve Danışmanı Doç. Dr. Esra Uçak’ın ‘7. Sınıf Öğrencileri Fen Dersinde Okul Dışı Öğrenme Ortamlarından Biri Olan Bilim Kafeler İle Buluşuyor’, İngilizce Öğretmenliğinden Asya Tilbe Gündüz ve Danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Devrim Höl’ün ‘Yabancı Dil Olarak İngilizce Öğretiminde Yapay Zekanın Kullanılması’, Okul Öncesi Öğretmenliğinden Ceren Can ve Danışmanı Arş. Gör. Dr. Ahmet Erol’un ‘Küçük Çocukların Çevre Sorunlarına Büyük Çözümleri: Çocukların Doğa Temelli Stem Eğitimi Deneyimleri’ ise destek alan diğer projeler oldu.

6.5kTakipçi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz