Yayınlanma:03 Kasım 2022 23:40 Güncelleme:21 Kasım 2022 21:55

PAÜ Hastanesi Acil Tıp Anabilim Dalı’nın bildirisi, beş kıtadan 53 ülkenin katıldığı ve 450 bildirinin sunulduğu kongrede birinci seçildi.

Pamukkale Üniversitesi Acil Tıp Anabilim Dalı’nda Arş. Gör. Tarık Gören’in Prof. Dr. İbrahim Türkçüer danışmanlığında, PAÜ Bilimsel Araştırma Projeleri’nden (BAP) destek alarak yaptığı ‘‘Acil Servise Başvuran Viral Pnömonili Hastalarda Serum ACE (Anjiyotensin Dönüştürücü Enzim) Düzeyi ve ACE Gen Polimorfizminin Araştırılması’’ tez çalışması, 18th National Emergency Medicine Congress & 9 th Intercontinental Emergency Medicine Congress & 9 th International Critical Care and Emergency Medicine Congress’te Doç. Dr. Atakan Yılmaz’ın da sunumu sonucu en iyi sözel bildiri ödülünü aldı.

Beş kıta ve 53 ülkeden yüzlerce etkin ve yetkin bilim insanının yılın en büyük bilimsel organizasyonu için Türkiye’de acil tıp camiasının üyeleriyle buluştuğu kongrede toplam 450 bildiri sunuldu ve PAÜ’nün bildirisi birinci seçildi. Pamukkale Üniversitesi Acil Tıp Anabilim Dalı, Cumhuriyetin 100. yılına girilen 29 Ekim 2022’de yapılan kongrede ödülünü aldı. Ödülü Doç. Dr. Atakan Yılmaz, ATUDER Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Başar Cander ve dünyaca ünlü kardiyolog Prof. Dr. Josep BRUGADA’nın (genç ani ölümün sebebini bularak Brugada Sendromunu tanımlayan ve isim babası olan) elinden aldı. 

Pamukkale Üniversitesi adına böyle güzel ve önemli bir ödülün alınması büyük yankı uyandırırken, Başhekim Prof. Dr. Murat Özban başarılı çalışmalarından dolayı emeği geçenlere teşekkür etti.   

6.5kTakipçi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz