Resmi yazıyla rektörden öğrencilere kahve hediyesi!

paü rektör kahve

Yayınlanma:21 Ekim 2022 21:24 Güncelleme:03 Kasım 2022 22:36

Pamukkale Üniversitesi’nde resmi yazıyla öğrencilere kahve hediye edildi. Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan imzasıyla akademik birimlere gönderilen resmi yazıda Cumhurbaşkanlığı Yetenek Kapısı’na kayıt olan öğrencilere kahve hediye edileceği yazıldı.

Pazartesi ders yok kayıt var!

Pamukkale Üniversitesi’nin 21 Ekim 2022 tarihli ve ‘EgeKaf23’ konulu resmi yazısı akademik personeller tarafından şaşkınlıkla karşılandı. Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan imzasıyla tüm akademik birimlere gönderilen yazıda 24 Ekim 2022 Pazartesi günü tüm derslerde, öğretim elemanlarından öğrencilerin Yetenek Kapısı’na kayıt olmalarını sağlaması istendi. Ayrıca, öğrencilerin kayıt olduklarına ilişkin ekran görüntüsünü gösterdikleri takdirde okul kantinlerinde 3. nesil kahve hediye edileceği yazıldı.

Resmi yazının tam metni şöyle:

“Pamukkale Üniversitesi’nde 24-25 Şubat 2023 tarihlerinde EgeKaf23 Üniversitemiz ev sahipliğinde gerçekleştirilecek olup, söz konusu fuara katılım için öğrencilerimizin Cumhurbaşkanlığı Yetenek Kapısı’na kayıt olması gerekmektedir. 24 Ekim 2022 Pazartesi günü tüm derslerde, öğretim elemanları tarafından öğrencilerin konuya ilişkin bilgilendirilmeleri ve Yetenek Kapısı’na kayıt olmalarının sağlanması hususunda: Bilgilerini ve gereğini rica ederim.

Not: Yetenek Kapısı’na kayıt olan öğrencilere, kayıt olduklarına ilişkin ekran görüntüsünü gösterdikleri takdirde okul kantinlerinde 3. nesil kahve hediye edilecektir.”

Yetenek Kapısı Nedir?

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi, öğrenci ve mezunların nitelikli istihdamına katkı sağlamak amacıyla bir internet platformu olan ‘Yetenek Kapısı’nı üniversitelerin hizmetine sunmuştur. Kariyer Merkezleri’nin ihtiyaçlarına göre hazırlanan ‘Yetenek Kapısı’ platformu gençler ve işverenlerin zamandan ve mekândan bağımsız şekilde sürekli iletişimde kalabilmelerini sağlamaktadır. Öğrenciler ve mezunlar, ‘Yetenek Kapısı’nda profil oluşturarak, kariyer ağına ilk adımı atabilecek; oluşturulan profil aracılığıyla, kariyer fuarları, etkinlikler ve eğitimler incelenebilecek ve ayrıca ‘Yetenek Kapısı’ işverenler için de doğru ve hızlı insan kaynağına ulaşmayı kolaylaştıracaktır.

6.5kTakipçi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz