Baysal: Banka Promosyonu PAÜ Çalışanları Lehine Acilen Güncellenmeli…

Yayınlanma:21 Eylül 2022 11:24 Güncelleme:03 Ekim 2022 21:45

Eğitim-Bir-Sen Üniversite Şube Başkanı Mehmet Baysal, Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) yönetimine seslenerek, banka promosyon anlaşmasının, son zamanlardaki olağanüstü ekonomik gelişmeler nedeniyle yeniden gözden geçirilerek revize edilmesi gerektiğini belirtti.

Konuyla ilgili bir basın açıklaması yayınlayan Eğitim-Bir-Sen Üniversite Şube Başkanı Mehmet Baysal, talep ve önerilerini şu şekilde sıraladı:

“27/03/2019 tarihinde Pamukkale Üniversitesinde görev yapan personellerimiz için 4 yıllığına yapılan banka promosyon ihalesi Halk Bankasının en yüksek teklifi vererek kişi başı 4.050 TL (Dört Bin Elli) peşin olarak sonuçlanmıştı. Ancak ihale yapıldığı tarihten bugüne ekonomide gerçekleşen dalgalanmalar sebebiyle teklif edilen tutarın çok düşük kalması ve diğer illerde gerçekleşen promosyon ihalelerinin daha yüksek tutarlarda sonuçlanmış olması nedeniyle, Eğitim Bir Sen Denizli 2 No’lu Şubesi olarak Üniversitemizde yapılan promosyon ihalesinin personellerimiz lehine revize edilerek yeniden değerlendirme ihtiyacı hasıl olduğunu, ihaleyi alan Halk Bankası ile gerekli görüşmelerin yapılması ve promosyon tutarının personelimiz lehine artırılması için gerekli çalışmaların başlatılması hususunu 05.04.2022 tarihinde Rektörlüğe iletmiştik.

Bu konu ile ilgili birçok kurum harekete geçmişken; aradan geçen 5 aylık zamanda diliminde ne Rektörlük Yönetiminden ne de ilgili sendikadan bir adım atılmamasını şaşkınlıkla izliyoruz.

Eğitim Bir Sen Denizli 2 No’lu Şube Başkanı Mehmet Baysal, “üniversite personelinin banka promosyon anlaşmalarının güncellenmesi talebimizi yineliyoruz ve ekonomideki dalgalanmaların yol açtığı yüksek enflasyon nedeniyle önceden yapılan promosyon sözleşmesinin değişen şartlara uyum sağlayacak şekilde yenilenmesi için hem üniversite yönetimini hem süreçten sorumlu ilgili sendikayı hem de ilgili bankayı bir an önce harekete geçmeye davet ediyoruz.” dedi.

Baysal sözlerine şöyle devam etti: Yaşanan yüksek enflasyon nedeniyle önceden yapılan promosyon sözleşmesi revize edilerek değişen şartlara uyum sağlayacak şekilde yenilenmeli, bu revizyonun yapılmaması durumunda sözleşme tek taraflı feshedilmeli ve yeni ihaleler açılmalıdır. Üniversite Yönetimini ve sorumlu sendikayı promosyon güncelleme talebinin arkasında durmaya çağırıyoruz. Eğitim Bir Sen olarak çalışanlarımızın özlük haklarının iyileştirilmesi, sosyal ve ekonomik refah düzeylerini artırılmasına yönelik mücadelemizi sürdürüyoruz. Her bir eğitim çalışanının hakkını koruyacak adımları kararlılıkla atmaya devam edeceğiz. Yıllardır verdiğimiz emek mücadelesinin meyvesi olan kazanımlarımız ile birlikte;  adil ve hakkaniyete uygun çözümler üretmeyi sürdüreceğiz ve ‘Banka Promosyon Anlaşması’ ile ilgili konunun takipçisi olacağız.”

6.5kTakipçi

2 YORUMLAR

  1. Aynı tarihte konut kredisi çekenlere banka ihtar göndererek ekonomik koşullardan dolayı konut kredinizin ödemesi düşük kalmıştır daha yüksek taksit ödeyin demiş midir. Bırakın artık bu saçmalığı. Ben yapabildim diyebilmek için sendikacılık yapmayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz