kişiye özel ilan

Pamukkale Üniversitesi’nde açılan doktor öğretim üyesi kadrosunun kişiye özel çıktığı iddia edildi. İlandaki anahtar kelimelerin PAÜ’de Arş. Gör. Sezgi Akbaş’ın yüksek lisans ve doktora tez konusuyla aynı olduğu görüldü.  

Pamukkale  Üniversitesi, 1 Eylül 2022 tarihinde öğretim üyesi alımı için ilana çıktı. 31 öğretim üyesinin alınacağı ilanda bir ilanın kişiye özel olarak çıktığı iddia edildi.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri İş Hukuku ve Sosyal Güvenlik Hukuku Anabilim Dalına alınacak doktor öğretim üyesinin ilanında “Aktif iş gücü piyasa politikalarının etkisi ile kendi hesabına çalışanların sosyal güvenliği konularında çalışmaları olmak” şartı aranıyor.

Konuyla ilgili olarak yaptığımız incelemede PAÜ’de araştırma görevlisi olarak çalışan Sezgi Akbaş’ın Yüksek Lisans tez konusunun “Aktif işgücü piyasası programlarının etki değerlendirmesi: Denizli ili örneği”, Doktora tez konusunun ise “Kendi hesabına çalışanların sosyal güvenliği: Kapsam, finansman ve edimler açısından sorunlar ve bir model önerisi” olduğu görülüyor.

İlanın anahtar kelimelerinin Sezgi Akbaş’ın tez konularıyla benzerlikleri dikkat çekiyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz