“Bu zamlarla nasıl okuyacağız?”

bu zamlarla nasıl okuyacağız

Yayınlanma:03 Eylül 2022 21:16 Güncelleme:12 Eylül 2022 21:47

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliğinde okuyan ve adını vermek istemeyen bir öğrenci, bu yıl yurt fiyatlarına % 120 zam yapıldığını, fiyatların bin 500 liraya kadar çıktığını, 850 lira bursla nasıl okuyacaklarını sordu.

PAÜ Bozkurt Meslek Yüksekokulu Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği öğrencisi @pauburada twitter hesabımızdan bize ulaşarak, yaşadığı barınma sorununu dile getirdi. Bozkurt’ta yurt olmadığı için geçen yıl belediye otelinin öğrencilere açıldığını, 3 kişilik oda fiyatının kişi başı 500 liradan bin 200 liraya yükseldiğini, bu şartlarda nasıl okuyacağını düşündüğünü kaydetti. Ayrıca binada düğün salonu olduğunu ifade eden PAÜ öğrencisi, yüksek sesten dolayı ders çalışamadıklarını ve uyuyamadıklarını belirtti.

İsmini vermek istemeyen öğrenci bize gönderdiği mesajda şu ifadelere yer verdi:

“Pamukkale Üniversitesi Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği öğrencisiyim ve Bozkurt Meslek Yüksekokulunda okuyorum. Bozkurt ilçesinde Bozkurt Belediye Oteli öğrenci yurdu olmadığı için geçen dönem öğrencilere açılmıştı ve aylık 3 kişilik oda fiyatı kişi başı 500 TL iken,bu sene % 120 zam yaptılar ve 3 kişilik oda kişi başı 1200 TL, 2 kişilik oda 1500 TL, 8 kişilik oda 800 TL oldu.”

Bina depreme dayanıksız

“Merak ediyorum bu öğrenciler 850 TL burs alırken nasıl olacak da bu zamlara karşı okullarını okuyacaklar. Ayrıca otel sadece duş sağlıyor, ne yemek ne başka bir şey var. Bina depreme dayanıksız, sürekli sıcak su problemleri var. Çalışma masası koyduğun zaman adım atmaya yer olmuyor odalarda. Bunun yanında binanın üst katı düğün salonu. Düğün günlerinde ders çalışamıyoruz, uyuyamıyoruz.”

6.1kTakipçi

1 Yorum

  1. geçen seneki öğrencilerden birisi bunu yazan taniyorumdur.söyledikleri daha onda biri bu çocuklarin yasadiği sikinti içerinde çözüm yok gelen öğrenciye yüklüyo giden öğrenciye yüklüyor.ayakli banka olarak görüyorlar çocukları

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz