erdost özkan kadro

Pamukkale Üniversitesi’nde yapılan akademik kadro ataması kampüste rahatsızlık yarattı. Dr. Öğr. Üyesi kadrosuna atanan Erdost Özkan, eski rektör Hüseyin Bağ tarafından adrese teslim ilanla kadroya alınmak istenmiş, Bağ’ın görevden alınmasıyla ilan iptal edilmişti. Bir kez daha şansını deneyen Türkçe eğitimcisi Özkan, Rektör Prof. Dr. Kutluhan tarafından Yeni Medya ve İletişim Bölümüne doktor öğretim üyesi olarak atandı.

Pamukkale Üniversitesi’nde 6 Haziran 2022 tarihinde Resmi Gazete’de yayınlanan ilanla Dr. Öğr. Üyesi kadrosuna atanan Erdost Özkan ile ilgili bir ihbar mektubu aldık. Mektupta, Türkçe eğitimcisinin iletişim uzmanı olarak atanması için rektörlerin seferber olduğu ve bundan dolayı rahatsızlığın yaşandığı dile getiriliyor.

Mektupta, eski rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ’ın eşini öğretim görevlisi olarak almak için açtığı ilanla birlikte, eşi ile aynı merkezde çalışan Erdost Özkan’ın adrese teslim ilanla Honaz Meslek Yüksekokulu’na Dr. Öğretim Üyesi olarak alınmak istendiği, daha sonra Bağ’ın görevden alınmasıyla ilanın iptal edildiği ve Özkan’ın kadroya alınamadığı yazılıyor.

22 Temmuz 2020 tarihli resmi gazetede Erdost Özkan’ın yazdığı doktora tezinin başlığının ilanda birebir yer aldığı görülüyor.

6 Haziran 2022 tarihli Resmi Gazete’de ise yine özel şartlarla ilana çıkıldığı, İletişim Fakültesi Yeni Medya ve İletişim kadrosuna “Türkçe dil becerileri, anlam bilimi ve medya üzerine yayınları olmak” şartının yazıldığı belirtiliyor. Türkçe Eğitimi alanında doktora tezi olan Özkan’ın bu kez kadroyu almayı başardığı görülüyor.

6 Haziran 2022 tarihinde PAÜ Medya ve İletişim Bölümü kadrosuna çıkılan ilan.

Mektupta, aynı bölümde yıllardır atanmayı bekleyen araştırma görevlilerinin ilana başvurduğu, rektörlük tarafından uygulanan kadro vermeme baskıları nedeniyle başvurularını geri çekmek zorunda kaldıkları, konu ile ilgili çevrelerin bu konuda ciddi rahatsızlık yaşadığı belirtiliyor.

Erdost Özkan, Pamukkale Üniversitesi’nde Dr. Öğr. Üyesi kadrosunu aldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz