Yayınlanma:05 Temmuz 2022 19:16 Güncelleme:29 Temmuz 2022 17:49

Pamukkale Üniversitesi Denizli Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Tasarım Bölümü Moda Tasarım Programı Öğretim Üyesi Dr. Nurcan Kutlu, “Adasız Denizler Üstünde” adlı kişisel sergisi açtı.

Pamukkale Üniversitesi Hastanesi Sergi Salonunda düzenlenen giysi tasarım sergisi hakkında bilgi veren Dr. Öğr. Üyesi Nurcan Kutlu şunları söyledi:  “Giyilebilir Sanat kapsamında hazırlanan giysi tasarım sergisinde zaman ve mekân algısının yaşam ile arasındaki ikilem renk, doku ve form ile anlatılmaktadır. ‘Denizlerin ötesi’ anlamına gelen ultramarine yani mavi rengin tonları tasarımlarda, yaşanılan şehrin zengin tarihi ve görsel değeri olan Pamukkale travertenlerinin tüm tonları ile dokuları ise shibori tekniği kullanılarak yorumlanmaktadır.”

Tasarımcı, yerel dokuma Buldan ipeği kullanarak 1920’li yılların giysi modasının yalın formları ile günümüz arasında ilişki kurmayı deneyimlektedir.

Serginin açılışını yapan Başhekim Yardımcısı Doç. Dr. Erhan Uğurlu emeği geçen herkese teşekkür etti. Sergi, 8 Temmuz’a kadar açık kalacak.

6.5kTakipçi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz