Yayınlanma:06 Nisan 2022 20:59 Güncelleme:28 Nisan 2022 20:54

Üniversitelerarası 1. Ligde mücadele eden Pamukkale Üniversitesi Erkek Basketbol Takımı, grup müsabakaları için gittiği Kocaeli’nde duygu dolu anlar yaşadı. Takımın otizmli oyuncusu Orhun, maçın son dakikalarında oyuna girerek 6 sayıyla takımına katkı sundu. Bütün tribün ve rakip oyuncular dahil herkes ayakta Orhun’u alkışladı, tezahüratlarıyla salonu inletti.

Pamukkale Üniversitesi Erkek Basketbol takımı, Üniversitelerarası 1. Lig grup müsabakaları için 19 kişilik ekiple Kocaeli’ne gitti. Ekipte otizmli Orhun Tuna Öztüzün ile işitme engelli Şerif Şenocak’ta yer aldı.

Grup müsabakasının ikinci maçında Çanakkale 18 Mart Üniversitesi ile karşılaşan Pamukkale Üniversitesi, maçın son 2.5 dakikasında otizmli sporcusu Orhun Tuna Öztüzün’ü maça aldı. Antrenör Zekeriya Çelik o anları şöyle anlattı:

“İlk maçımızda rahat kazanabileceğimiz Kocaeli Üniversitesi maçını 2 sayıyla kaybetmiş ve üzüntülüydük. Maç sonrası akşam Orhun’a yarın maç kadrosunda yer alacağını söyledim. Sabah ilk işi yanıma gelerek hem kaybettiğimiz maça üzüldüğü için hem de bugün maça çıkacağı için heyecandan uyuyamadığını söyledi. Belli ki çok heyecanlıydı. Kalbi bir kuşun kalbi gibiydi. Sürekli yanıma gelerek heyecanını bastırmak için sorular sordu gün boyunca. Meleğimiz Orhun, Çanakkale 18 Mart Üniversitesi maçında son 2,5 dk. kala oyuna girdi ve 6 sayıyla takımımıza katkı sundu. Bütün tribün ve rakip oyuncular dahil herkes ayakta Orhun’u alkışlayıp, Orhun diye salonu inletti. Hepimizin gözleri doldu. Maçı farklı kazandık. Maç sonunda Orhun yanıma gelerek sarıldı. Sonra da elimi öptü. O kadar ince bir yüreği vardı ki gözyaşlarımı tutamadım.”

Pamukkale Üniversitesi Erkek Basketbol Takımı

PAÜ Basketbol Takımı, ilk gün ev sahibi Kocaeli Üniversitesi ile karşılaştı ve maçı 2 sayıyla son dakikada kaybetti. İkinci maçında Çanakkale 18 Mart Üniversitesi ile karşılaşan PAÜ, maçı farklı kazandı. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi ile son maçına çıkan mavi-beyazlı ekip, bu maçı kaybederek grup üçüncülüğünü elde etti.

6.5kTakipçi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz