Yayınlanma:23 Mart 2022 20:39 Güncelleme:01 Nisan 2022 22:09

PAÜ Hastanesi Hematoloji Bilim Dalı’nın çalışması 10. Ege Hematoloji Onkoloji Kongresi’nde ‘En İyi Bildiri Ödülü’nü aldı.

Alınan ödül hakkında Hematoloji Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Nil  Güler açıklamalarda bulundu. Güler şunları söyledi: “Çalışmamızda Covid-19 enfeksiyonu sebebiyle Pamukkale Üniversitesi Hastanesi’nde yatışı gereken hastaların, yatış kararı sırasındaki klinik ve laboratuvar özelliklerinin, yatış süreçlerini nasıl etkilediğini inceledik. Bazı kan değerlerinin ve klinik özelliklerinin hastanın klinik gidişini anlamlı olarak etkilediği sonucuna ulaştık. Bulgularımız dünya literatürüyle uyumlu ve katkıda bulunabilecek nitelikteydi; ayrıca kendi hastanemize ve hastalarımıza ait sonuçlar olduğu için, bundan sonraki hastalarımıza yaklaşımımıza da ışık tutması açısından faydalı olacağını düşünmekteyiz.

Çalışma, Öğretim Üyelerimizin takipli hastalarının Hematoloji Yan Dal Asistanımız Uzm. Dr. Özde Elver tarafından değerlendirilmesi sonucu gerçekleştirildi. Çalışmamızın ödüle layık görülmesi sebebiyle Hematoloji Bilim Dalı olarak mutlu olduğumuzu belirtmek isteriz.”

Pandemi gibi yoğun ve yorucu bir süreçte hem hasta bakımı, hem de bilimsel aktiviteleri gerçekleştirebildikleri  için, yardımcı olan tüm klinik ve laboratuvar birimlerine teşekkürlerini sunan Prof. Dr. Nil Güler çalışmalarının devam edeceğini belirtti.

PAÜ Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Selçuk Yüksel ise hastanenin birçok bölümünün katıldıkları kongrelerden ödülle dönmelerinden dolayı gururlu olduklarını ve tüm akademisyenlere teşekkür ederek her zaman destek olacaklarını bildirdi.

6.5kTakipçi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz