Yayınlanma:01 Mart 2022 20:15 Güncelleme:12 Mart 2022 17:16

Pamukkale Üniversitesi’nde hemen her dönem ilginç olaylar yaşanır. Kimse akıl sır erdiremez. Üniversiteye gram faydası yoktur.

Bugün bu ilginçliklerden sadece birine yer vereceğiz.

Pamukkale Üniversitesi’nin Hüseyin Bağ döneminde başlayan ve süregelen bir alışkanlığı var. Farklı kurumlardan (Detayına girmeyeceğiz) kişiler üniversiteye alınarak, daire başkanlığı görevine getiriliyor.

2 bin 304 akademik, bin 410 idari ve 44 bin 486 öğrencisi olan bir üniversiteyi, bu arkadaşlar hiç bir bilgiye sahip olmadan yönetmeye çalışıyor.

Bu yazımızda şanslı ve üstün yetenekli yöneticilerden biri olan Mustafa Yılmaz’ı ele alacağız.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nde Gençlik Merkezi Müdürü olan Mustafa Yılmaz 2021 yılının Mart ayında üniversitede göreve başladı.

Mustafa Yılmaz, Pamukkale Üniversitesi’nin sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerini organize eden ve öğrenci topluluklarının bağlı olduğu Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığına başkan olarak atandı.

Daha sonra Ocak 2022’de üniversitenin idari yapılanmasındaki en üst makamı olan genel sekreterlik görevine getirildi.

Kısa bir süre genel sekreterlik ve daire başkanlığını bir arada yürüten Mustafa Yılmaz, geçtiğimiz günlerde dördüncü kez mahkeme kararıyla genel sekreterliğe dönen Tamer Ceylan’ın koltuğa oturmasıyla görevinden ayrılmak zorunda kaldı.

Üniversiteye dışarıdan gelerek başkanlık koltuğuna oturan ve hızla yükselerek genel sekreter olan Mustafa Yılmaz şimdi nerede diye merak ettik.

YOK !

Evet yanlış okumadınız, Mustafa Yılmaz artık bu üniversitede çalışmıyor.

Bir yıl önce görevlendirmeyle üniversitemize gelen, daire başkanlığı yapan ve daha geçen haftalarda genel sekreterlik koltuğunda olan Mustafa Yılmaz artık yok.

Bir varmış bir yokmuş! Yalan olmuş.

Yaklaşık 50 bin kişilik büyük bir ailenin nasıl yönetildiğini bu olaya bakarak anlayabilirsiniz.

3 bin 714 çalışanı olan bu kurumda aidiyet duygusunu kaybetmiş çok sayıda personel var. Aynaya bakın ve kendinize bunun nedenini sorun Sayın Rektör.

Siyasetten uzak durun, liyakat esaslı atamalar yapın, adaletli olun ve herkes mutlu olsun.

Mutluluk başarı getirir.

EDİTÖR

6.5kTakipçi

1 Yorum

  1. Sadece Mustafa bey mi Bu üniversiteye öğrenci olarak başladığımdan beri gelen gidedin haddi hesabı yok. Pau de liyakat kalmamış hukuk fakültesinin bile durumu ortada üniversite içerisinde doğru düzgün internet bile çekmiyor. İktisadi işletme yönetiminde olan kafelerde öğrenciyi değil üniversiteyi kar ettirecek fiyat politikası izliyorlar üniversite içerisinde geniş bir reforma ihtiyaç var.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz