PAÜ Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Haydar Kayhan, yeni not sisteminde mağdur olan öğrenciye “100 üzerinden 100 değil, 80 değil, 60 değil, 40 almaları istenince psikolojileri bozulmuş” dedi.

PAÜ öğrencisi yeni not sisteminden dolayı yaşadığı mağduriyeti dile getirmiş, PAÜ Burada olarak sesini duyurmuştuk. Pamukkale Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü 3. sınıf öğrencisi, “Daha önce vize ve final ortalamamız 20’nin üzerinde ise sınıf ortalamasına göre o dersten geçebiliyorduk. Ama yeni getirdikleri ortalama ile vize ve final ortalamasının 40 üzerinde olmasını zorunlu kıldılar. Bu nedenle ben ve benim gibi pek çok arkadaşım sıkıntı çekmekte” demiş ve sıkıntısını anlatmıştı.

PAÜ öğrencisi: “Yeni not sistemi psikolojimizi bozdu” adlı haberi okumak için tıklayın.

Bu habere, Pamukkale Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Haydar Kayhan’dan bir cevap geldi. PAÜ Burada’nın facebook hesabında haber paylaşımımızın altına yorum yazan Prof. Dr. Kayhan, “100 üzerinden 20 alarak geçme gibi bir gariplik, son bulunca, mağdur olmuşlar. Geçmeleri için 100 üzerinden 100 değil, 80 değil, 60 değil, 40 almaları istenince psikolojileri bozulmuş” ifadelerini kullandı.

2 YORUMLAR

  1. İşte sorun bu burada yeni fikirler yada icatlar konuşulmuyor.Notlar konuşuluyor nasıl iyi not alınacağı öğretiliyor, mühendislik değil.

  2. Hoca bu Türkçesiyle ders anlatınca kusura bakmasın 40 almak bile başarı . İlk cümlede ki virgüllerin kullanımı gibi mühendislik anlatınca, bizler de o kadar not alıyoruz hocam.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz