“1. Pamukkale İç Hastalıkları Günleri”nde son gelişmeler konuşuldu

Yayınlanma:22 Aralık 2021 20:57 Güncelleme:03 Ocak 2022 21:01

Pamukkale Üniversitesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı ve Pamukkale Romatoloji Derneği tarafından düzenlenen  “1. Pamukkale İç Hastalıkları Günleri”nde altı sözlü bildiri ve on poster sunumu gerçekleşti.

Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı  Prof. Dr Zekiye Melek Bor Küçükatay ve yaklaşık yüz kişinin katılımıyla gerçekleşen sempozyum 18-19 Aralık tarihlerinde Şiir Otel’de düzenlendi.

Açılış konuşmasını sempozyum başkanı PAÜ Hastanesi  Romatoloji BD. Öğretim Üyesi  Prof. Dr Veli Çobankara yaptı. Prof. Dr. Çobankara, tıpta her gün yeni gelişmeler olduğunu, bu gelişmelerden uzak kalmamak için tıp eğitiminin süreklilik gerektirdiğini vurguladı. Hali hazırda eğitim alan ve eğitimini tamamlamış uzman arkadaşların bilgilerini güncellemek için bu toplantıyı organize ettiklerini belirten Çobankara, kongreyi yakın tarihte İç Hastalıkları ABD’dan emekli olan Prof. Dr. Ahmet Nadir Yönetçi adına yaptıklarını kaydetti. Kalınkara,  Prof. Dr. Ahmet Nadir Yönetçi’nin İç Hastalıkları ABD Gastroenteroloji Bilim Dalının kurulmasında, gelişmesinde ve bugünlere gelmesinde çok emekleri olduğunu belirtti.

Sempozyumda tüm bölümler sunum yaptı

Toplantıda Endokrinoloji, Gastroenteroloji, Hematoloji, Nefroloji, Onkoloji, Romatoloji ve yoğum bakım bilim dalları ile ilgili son gelişmeleri kapsayan sunumlar gerçekleştirildi. Endokrinoloji bölümü obezite ve şeker hastalığı, Gastroenteroloji bölümü karaciğer hastalıkları, Hematoloji bölümü kronik miyolositer lösemi, Nefroloji bölümü böbrek hastalıkları, Onkoloji bölümü kanser tedavisinde immünoterapi, Romatoloji bölümü romatoid artrit tedavisindeki yenilikler, Yoğum bakım bölümü de sepsis ile ilgili son gelişmeler hakkında bilgiler verdi.

Sempozyumda 6 sözlü bildiri sunulurken 10 poster sunumu gerçekleşti ve toplu fotoğraf çekilmesi ile son buldu.

6.1kTakipçi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz