Pamukkale Üniversitesi’nde Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan’ın danışmanlığını yapan Prof. Dr. Mehmet Akgün’ün gelini Ayşe Akgün için kişiye özel öğretim görevlisi ilanı çıktığı iddia edildi.

Pamukkale Üniversitesi kişiye özel ilan iddiası ile gündemde. Pamukkale Üniversitesi, 17 Eylül 2021 tarihli resmi gazetede 57 öğretim üyesi ve 6 öğretim görevlisi almak için ilana çıktı. Öğretim görevlisi kadrosunda bir ilanın kişiye özel olarak çıktığı iddia edildi.

Pamukkale Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü’nden emekli olan ve şu anda Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan’ın danışmanlığını yapan Prof. Dr. Mehmet Akgün’ün gelini Ayşe Akgün için öğretim görevlisi ilanına çıkıldığı iddia edildi.

Denizli Sağlık Hizmetleri MYO, Tıbbi Hizmetler ve Teknikler Bölümü, Tıbbi Laboratuvar Teknikleri Programı için çıkılan ilanda özel şart olarak “Tıbbi Laboratuvar ve periodentoloji ile ilgili bilimsel çalışmaları ve doktora derecesine sahip olmak” ifadelerine yer verildiği, öğretim görevlisi için doktora derecesine sahip olmak şartının yazılamayacağı belirtildi. Prof. Dr. Mehmet Akgün’ün gelini Ayşe Akgün için çıktığı iddia edilen ilanda, gelin Akgün’ün puanının düşük olduğu ve doktora şartı yazılmasa kadro almasının mümkün olamayacağı gelen iddialar arasında. 

Danışmanın gelini kazandı

Başvurular 1 Ekim tarihinde sona erdi. 11 Ekim 2021 tarihinde yayınlanan Ön Değerlendirme Tutanağı’na göre sınava girmeye hak kazanan tek isim Rektör Kutluhan’ın danışmanı Prof. Dr. Mehmet Akgün’ün gelini oldu.

Akgün’ün oğulları …

Prof. Dr. Mehmet Akgün’ün büyük oğlu, Ayşe Akgün’ün eşi Ali Alper Akgün’ün, eski rektörlerden Hasan Kazdağlı döneminde de ilansız olarak uzman kadrosuna atandığı iddia ediliyor, şimdi ise İletişim Fakültesinde Dr. Öğretim Üyesi olarak görev yaptığı belirtiliyor..

Prof. Dr. Akgün’ün küçük oğlu Hasan Alptuğ Akgün ise Prof. Dr. Hüseyin Bağcı’nın rektörlüğü döneminde, yine kişiye özel ilan ile uzman kadrosunda Tavas MYO’ya alındığı, FETÖ’den ihraç edildiği, fakat OHAL Komisyonu tarafından göreve iade edildiği, şimdi ise Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak çalışmaya devam ettiği belirtildi.

Oğul Hasan Alptuğ Akgün’ü ilginç kılanın ise PAÜ Gıda Mühendisliği Bölümünden 7 yılda  2.00 puan ortalamayla mezun olduğu ve çok özel bir sertifika şartı yazılarak, uzman kadrosuna alındığı iddia edildi.

O dönemde Gıda Mühendisliği Bölüm Başkanı olan Aydın Yapar’ın bu konuyla ilgili itirazı olduğu, iki kez CİMER’e ve Rektörlüğe şikayet dilekçesi verdiği, fakat sonucun değişmediği iddia edildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz