PAÜ Tıp Öğrencileri Birliği: İnsanca çalışmak istiyoruz

Yayınlanma:26 Ekim 2021 12:35 Güncelleme:11 Kasım 2021 23:01

Pamukkale Tıp Öğrencileri Birliği, asistan hekimlere karşı sürdürülen insanlık dışı nöbet uygulamalarına son verilmesini ve insanca çalışma şartlarının sağlanmasını talep etti.

Pamukkale Tıp Öğrencileri Birliği, trafik kazasında hayatını kaybeden Asistan Hekim Rümeysa Berin Şen için bir mesaj yayınladı. Pamukkale Tıp Öğrencileri Birliği tarafından, Pamukkale EMSA, Tıp Fakültesi Halk Oyunları Topluluğu, Düşlerden Gülüşlere, Tabib-ül Curcuna ve Tıpta İnsan Bilimleri Topluluğu ortak bir açıklama yaptı . Sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşımda asistan hekimlerin insanlık dışı nöbet uygulamaları, ağır iş yükü, çalışma şartları ve mobbing ile karşı karşıya kaldığını belirterek, insanca çalışma şartlarının sağlanmasını talep etti.

#36saatnöbetolmaz, #36saatcinayettir, #yorgundoktorlarölüyor, #kazadeğilcinayet hashtagleriyle yapılan açıklama şöyle:

“Ankara Şehir Hastanesi’nde Kadın Hastalıkları ve Doğum alanında uzmanlık eğitimini sürdüren, Asistan Hekim Rümeysa Berin Şen’in 36 saatlik nöbet çıkışında trafik kazası geçirip hayatını kaybetmesinin derin üzüntüsü içindeyiz.

Asistan hekimler her gün, yoğun iş yükü, ağır çalışma şartları ve mobbing ile karşı karşıya kalıyorlar. Uzmanlık eğitimleri süresince hastanelerin bir çok yükünü sırtlanıyorlar.

Sürdürülen insanlık dışı nöbet uygulamaları hem sağlık sistemine hem de asistan hekimlere zarar veriyor, hekimlerin tutması beklenen bu uzun uykusuz nöbetlere son verilmesi gerekiyor.

Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğrenci Toplulukları olarak bizler, asistan hekimlere insanca çalışma şartları sağlanmasını talep ediyoruz.”

6.5kTakipçi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz