PAÜ Hastanesinde başarılı tatbikat

Yayınlanma:29 Eylül 2021 19:31 Güncelleme:05 Ekim 2021 23:37

Pamukkale Üniversitesi Hastanelerinde 2021 yılı Hastane Afet Planında (HAP) yer alan ve yılda bir kez yapılması gereken masa başı ve uygulamalı tatbikat başarıyla uygulandı.

Masa başı ve uygulamalı tatbikat senaryosu olarak  ilde veya hastanede meydana gelebilecek kimyasal, radyolojik, biyolojik ve nükleer (KBRN) saldırı ve bulaşlara karşı hastane ekiplerinin hazır olma ve müdahale yöntemleri başarıyla uygulandı. Senaryoda hastane sterilizasyon ünitesinde kimyasal saçılma meydana gelmesiyle personellerin kimyasal maddeye maruzasyonu sonucu hastane afet planında görevli KBRN ekiplerinin olaya müdahalesi planlandı. Bu senaryo önce masa başı tatbikatta, daha sonra uygulamalı olarak gerçekleştirildi.

Tatbikat sonrası grup sözcüleri değerlendirmelerini hastane afet yöneticisi ve tatbikat katılımcılarına sundular.

PAÜ Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Selçuk Yüksel tatbikata katılan İl Sağlık Müdürlüğü UMKE ekiplerine ve tüm katılımcılara teşekkür ederek bu tür tatbikat çalışmaları sayesinde her yıl kendilerini geliştirdiklerini belirtti.

PAÜ Hastane Müdür Yardımcısı ve Hastane Afet Yönetimi Birim Sorumlusu Osman Dirmilli meydana gelebilecek afetlere karşı her zaman hazırlıklı olduklarını söyledi.

6.1kTakipçi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz