Yayınlanma:21 Eylül 2021 20:51 Güncelleme:01 Ekim 2021 18:38

Pamukkale Üniversitesi Gastronomi Topluluğu, bp Türkiye’nin gençlere yönelik yürüttüğü sosyal sorumluluk projesinde ödüle layık görüldü. Proje, Pamukkale Üniversitesi ve çevresinden başlayarak geri dönüşüm farkındalığı oluşturmayı ve gıda atıklarını azaltmayı amaçlıyor.

bp Türkiye’nin gençlere yönelik yürüttüğü sosyal sorumluluk projesi ‘Gelişim, Seninle’ kapsamındaki sosyal projeler bölümünün ilk etabında üniversite öğrenci kulüpleri ve toplulukları fikirleriyle yarıştı. Nisan-Haziran 2021 döneminde şirket gönüllüleri tarafından verilen Gelişim, Seninle online eğitimlerini tamamlayan üniversite kulüpleri BM Sürdürebilir Kalkınma Amaçları kapsamında sosyal fayda oluşturacak projeleriyle başvuruda bulundular. Yapılan değerlendirmeler sonucunda 9 projeye 90 bin TL’lik hibe ve uygulama desteği sağlanması kararı alındı.

Bu yıl projenin ilk dönemine 25 ilden, 35 üniversitede yer alan 42 üniversite kulübünün 252 öğrencisi katıldı. Toplam 30 oturumda, 60 saat eğitim verildi ve 24 şirket çalışanı gönüllü olarak projede yer aldı.

Pamukkale Üniversitesi Gastronomi Topluluğu’nun projesi 9 üniversite ile birlikte 10 bin TL kazanan projeler arasında yer aldı.

PAÜ Gastronomi Topluluğu yönetim kurulu üyeleri tarafından hazırlanan proje, üniversite mutfağından başlayarak gıda atıklarından kompost (doğal gübre) uygulaması yapmak ve bunun yanında kampüs çevresinde gıda atıkları ve geri dönüşüm ile ilgili farkındalık çalışmaları gerçekleştirmeyi içeriyor. Projede gıda atığını azaltmak, çevreyi koruma adına geri dönüşüm farkındalığını oluşturma ve insanların bu konudaki tutum ve davranışlarını doğru biçime getirmek için geri dönüşüm bilincini sağlamak amaçlandı.

6.5kTakipçi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz