KYK yurdu önünde uzun kuyruklar oluştu

Yayınlanma:19 Eylül 2021 17:57 Güncelleme:29 Eylül 2021 21:44

KYK yurt başvuru sonuçlarının açıklanmasıyla beraber PAÜ’yü kazanan öğrenciler yerleşmeye hak kazandıkları yurt önünde aileleri ile birlikte  yoğunluk oluşturdu .

2020-2021 ve 2021-2022 akademik yıllarında, üniversitelerin örgün eğitim programlarına ilk kez kayıt yaptıran öğrenciler için KYK yurt kayıtları sürüyor. Denizli’de bulunan yükseköğretim okullarının 20 Eylül’de yüz yüze eğitimin başlayacağını duyurması ile  birlikte birçok öğrenci, yerleştikleri yurtlara bir gün öncesinden gelmeye başladı. KYK yurtlarına yerleşen öğrenciler kayıt işlemleri nedeniyle  aileleriyle birlikte bekledikleri alanlarda kalabalık görüntüler oluşturdu. Aileleri ile birlikte gelen birçok öğrenci, sıcaktan bunaldığı için serin alanlara yöneldi.

Afyonkarahisar’dan  Denizli’ye okumaya gelen ilahiyat bölümü öğrencisi Zekeriya Arslan, yurt önlerinde oluşan kalabalığın yurtların geç açılmasından dolayı yaşandığını söyledi. Arslan, ilk kayıt işlemlerini yapan öğrencilerin ailesiyle birlikte gelmesinden dolayı her dönem aynı yoğunluğun yaşandığı belirtti. Arslan, “Afyonkarahisar’dan Denizli’ye okumaya geldim. Yurt önlerinde büyük kalabalık var. Bu kadar kalabalık olması yurtların okul takvimine göre 1 gün öncesinden açılmasından kaynaklanıyor. Bunun yanında KYK  yurtlarına ilk kayıt yaptıran öğrencilerin velileri  çocuklarının nasıl bir ortamda yaşadığını merak ediyor. Bu meraktan dolayı veliler ve öğrenciler hepsi gelince yoğunluk meydana geliyor. Bu  yoğunluk her kayıt dönemi 1-2 hafta sürüyor” diye konuştu.  

6.1kTakipçi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz