Tek kelimeyle AYIPTIR!

Yayınlanma:13 Eylül 2021 19:18 Güncelleme:02 Aralık 2021 13:38

Pamukkale Üniversitesi’nin açılmasına günler kala yemek fiyatlarına yapılan %75’e varan zamlara öğretim üyeleri tepki gösterdi. Adını vermek istemeyen bir profesör, “Bu fahiş fiyat artışı tek kelimeyle ayıptır” dedi.

PAÜ Burada olarak gündeme getirdiğimiz yemek zamlarına öğretim üyelerinden tepki geldi. Farklı bölümlerde profesörlük yapan iki öğretim üyesi, turuncu salonda yapılan %75’e varan zamları sert bir dille eleştirdi.

Adını vermek istemeyen profesör, “Öğlen yemeğini yediğimiz turuncu salonda yemek fiyatlarına fahiş oranda zam yapıldı. 20 liraya yediğimiz yemek 35 lira oldu. Her öğlen yemek yesek ayda 770 lira para ödeyeceğiz. Bu zam tek kelimeyle ayıptır, vicdansızlıktır” dedi.

Bir diğer öğretim üyesi ise, “Üniversiteler ticarethane değildir. Alınan her zam kararının çok iyi düşünülmesi gerekir. Bu zamma tepki olarak ben ve arkadaşlarım bundan böyle turuncu salonda yemek yemeyeceğiz. Üniversite yönetiminin bu zammı makul oranlara çekerek güncellemesini talep ediyoruz” dedi.

Ne kadar zam yapıldı?

Öğrenci yemek fiyatı %17’lik artışla 3 liradan 3.5 liraya yükseltildi.

Daha çok akademik ve idari personelin yemek yediği turuncu salonda %60 ile %75 arasında zamlar yapıldı. 16 liralık menü 25 lira, 18 liralık menü 30 lira, 20 liralık menü ise 35 lira oldu.

Bitkisel besinlerin ağırlıklı olarak tüketildiği vejeteryan bölümüne ise %50 zam yapıldı. Yemek başına alınan ücret 4 liradan 6 liraya yükseltildi.

6.1kTakipçi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz