Yayınlanma:24 Ağustos 2021 21:45 Güncelleme:07 Eylül 2021 19:24

Pamukkale Üniversitesi akademik takvimine göre dersler 20 Eylül’de başlıyor. Öğrenciler sosyal medyadan yüz yüze eğitim ile ilgili net bir açıklama bekliyor.

Pamukkale Üniversitesi’nde 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı dersleri 20 Eylül tarihinde başlıyor. Öğrenciler zaman yaklaştıkça okulun yüz yüze mi yoksa hibrit mi olacağı ile ilgili yönetimden net bir açıklama bekliyor. Sosyal medyadan tepkilerini dile getiren öğrenciler konaklama, ulaşım, alışveriş vb. gerekçelerle kararın bir an önce alınmasını istiyor.

Öğrenciler tepkilerini sosyal medyada şu paylaşımlarla gösterdi.

-Hocam apartların durumundan haberiniz var mı bilmiyorum ama Denizli’de bulunan apartların çoğu tutulmuş durumda, öğrenciler sizden yüz yüze eğitim kararı bekliyor. Lütfen öğrencileri mağdur etmeyin bir dönem daha online eğitim çok büyük bir aksaklığa neden olur eğitimde.

-Yüz yüze tarihini açıklasanız mı artık ya? Eylül geliyor hani?

-Hocam iyi güzel de biz de insanız, sizi beklerken ömrümüz geçti yemin ederim. Bir açıklama yapın artık da yurdumuzu evimizi ayarlayalım, son gün mü haber vereceksiniz? Allah rızası için ya

-Hocam gezmeleriniz bol olsun. Bizi de adam yerine koyup gelecek dönem ki eğitim şekliyle alakalı bir açıklama yaparsanız hani iyi olur. Apart, yurt falan ayarlayacak ya öğrenciler…

-Yeter artık canım rektörümü ziyaret edip işinden alıkoymayın. O daha üniversitemiz adına kararlar verecek. Lütfen(!)

-Şu ziyaret faslını artık bitirseniz de yüz yüze eğitimi konuşsak.

-Bizim sorularımızı mı cevaplasanız acaba? Üniversitemizin açılıp açılmayacağını bir kesinleştirseniz rektörümüz olarak. Nasıl olur?

-Artık bir açıklama yapsanız okullarla ilgili. Nasıl olacak, ne yapacağız? Bizde ona göre yolumuzu çizeriz

-Resmi bir şey açıklayın da insanlar ona göre ev tutsun, yurt ayarlasın, bilet bulsun

-Ahmet hocam, aşımı oldum ve ev tuttum. Açmazsanız ahım büyük olur, 2 yakanız 1 araya gelmez haberiniz ola.

-Sağlık Bakanlığı ve YÖK yüz yüze eğitimi onayladı. Alınacak tedbirler belli. Daha neyi bekliyoruz?

-Yüz yüze eğitim rektörün işine gelmiyor. Kampüste öğrenci yokken üniversiteyi yönetmek kolayına geliyor. Ne güzel ziyaretler yapıyor, ziyaretçiler alıyor, geziyor tozuyor gününü gün ediyor. Öğrenci yüz yüze eğitim diye yırtınsada rektörün umurumda değil

-Net bir açıklama neden yok? İnsanlara ev yurt bulma süresi tanınmalı açılacaksa, açılmayacaksa boşu boşuna ev yurt sözleşmesi imzalamayalım

-Herkes hassasiyetle üzerine düşeni yapıyor ve yaptı zaten. Artık siz de üzerinize düşeni yapın ve net olun! Bu belirsizlik nedir?

-Net bir açıklama yapın biz de ona göre hareket edelim ne YÖK net bir açıklama yapıyor ne de bizim okul eve çıkacak yurda yerleşecek binlerce öğrenci var okula 1 ay kaldı hala ses seda yok.

6.5kTakipçi

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz