Yayınlanma:09 Temmuz 2021 21:33 Güncelleme:09 Ağustos 2021 22:54

Pamukkale Üniversitesi İleri Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi (PAÜ İLTAM), T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından uygulanan Rekabetçi Sektörler Programı kapsamında Denizli Ticaret Odasının yürütmekte olduğu, “Denizli’de Teknik Tekstil Dönüşüm Projesi” Teknik Destek Ekibini ağırladı.

PAÜ ILTAM Müdürü Prof. Dr. Abdullah Akdoğan, teknik destek ekibinden Takım Lideri Fernando Merino ve Proje Teknik Yöneticisi Ayşegül Çivi’ye, merkez bünyesindeki test ve analiz imkânlarını ve mevcut teknolojileri yerinde gösterdi.

Teknik tekstile dönüşüm yolunda, Denizli’deki tekstil sanayinin önümüzdeki dönem ihtiyaç duyabileceği test ve analizler üzerine örnekler paylaşan Takım Lideri Merino, hâlihazırda merkezde yer alan cihaz ve ekipmanlar, ayrıca yakın gelecekte merkeze kazandırılması halinde tekstil endüstrisine büyük katkılar yapabilecek yeni teknolojileri Müdür Sayın Akdoğan ile masaya yatırdı. Önümüzdeki dönemde, PAÜ İLTAM ve ‘Denizli’de Teknik Tekstile Dönüşüm Projesi’ arasında ortaya konabilecek iş birliklerinden memnuniyet duyacağını ifade eden Akdoğan, merkezin proje faaliyetlerine desteğine hazır olduğunu sözlerine ekledi.

6.5kTakipçi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz