Pamukkale Üniversitesi öğrencisi Burak Urlu’nun vefatının ardından “Kütüphane Kuruyoruz” etkinliği düzenleyen ve aylarca mesai harcayan arkadaşları, Bozkurt ilçesine bağlı Cumhuriyet İlkokulu’na Burak Urlu Vefa Kütüphanesini kazandırdı.

Pamukkale Üniversitesi Özel Eğitim Topluluğu, Ekim ayında vefat eden arkadaşları Burak Urlu’nun adını yaşatmak için “Çocuklara armağanımız, kütüphanelerine desteğiniz olsun” sloganıyla harekete geçerek “Kütüphane Kuruyoruz” etkinliği düzenledi. Kütüphanesi olmayan Bozkurt Cumhuriyet İlkokulu’na kütüphane kurmak için kolları sıvayan Özel Eğitim Topluluğu, “Burak Urlu Vefa Kütüphanesi” adını verdikleri kütüphanenin resmi açılışını gerçekleştirdi. Burak Urlu’nun ailesi ve arkadaşlarının da katıldığı törende Bozkurt Kaymakamı Barış Aytürk kütüphanenin açılış kurdelasını kesti.

“Burak’ın ismi yaşamaya devam edecek”

Konu ile ilgili açıklama yapan Pamukkale Üniversitesi Özel Eğitim Topluluğu Yönetim Kurulu Üyesi Sefa Hökeli, “Bugün aylardır üzerinde çalıştığımız, mesai harcadığımız Bozkurt Cumhuriyet İlkokulu Burak Urlu Vefa Kütüphanesi projesinin son aşamasını kat ettik. Vefat eden sevgili arkadaşımız Burak’ın ailesi ve arkadaşlarının da katılımıyla beraber Denizli Bozkurt ilçesi Kaymakamı Barış Aytürk’ün makasıyla resmî açılışı gerçekleştirdik. Öyle umuyoruz ki bu kütüphane; birçok gencecik öğrenciye kitap sevgisini aşılayacak, kitap okuma alışkanlığını kazandıracak. Her bir çocuğun kazanımıyla da arkadaşımız Burak’ın ismi yaşamaya devam edecek. Kütüphaneyi kurma sürecinde bizlere ihtiyacımız olan kitap, bilgisayar, masa, sandalye vb. ihtiyaçlarımızda bağışlarıyla destek olan tüm güzel kalpli insanlara büyük minnet duyuyoruz. Ayrıca bağış yapamasa da gerek sosyal medya paylaşımlarıyla gerekse de iyi niyet dilekleriyle yardımcı olan herkese de kocaman teşekkür ederiz” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz