Rektörlükte korona alarmı

Yayınlanma:13 Mart 2021 19:34 Güncelleme:06 Ağustos 2021 20:54

Pamukkale Üniversitesi Rektörlüğü’nde çok sayıda çalışan koronavirüse yakalandı. Yapı İşleri Daire Başkanlığı’nda 15’e yakın çalışanın korona olduğu, Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı ve diğer birimlerdede vakaların ortaya çıktığı öğrenildi.  

Türkiye’de koronavirüs vaka sayılarına göre risk haritası oluşturuldu. Vaka sayılarının az olduğu bölgelerde normalleşmeye geçildi. Orta riskli sarı alanda yer alan Denizli’de bir çok kısıtlama kaldırıldı.

Üniversitelerde 2020-2021 Eğitim öğretim yılı bahar yarıyılı eğitiminin yürütme şekli akademik birimlere bırakıldı. Pamukkale Üniversitesi ise bununla ilgili bir duyuru yayınlayarak, bazı uygulamalı derslerin yüz yüze yapılmasını kararlaştırdı.

Duyuru için tıklayın

Öte yandan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan genelgeyle 2 Mart itibarıyla kamu kurum ve kuruluşları normal düzen ve mesai saatlerinde çalışmalara başladı. Pamukkale Üniversitesi’de bu tarihten itibaren tam zamanlı olarak çalışmaya başladı.

Bu gelişmelerin ardından rektörlük binasında bulunan idari birimlerde çok sayıda çalışanın koronavirüse yakalandığı öğrenildi. Özellikle Yapı İşleri Daire Başkanlığı’nda 15’e yakın personelde koronavirüs çıktığı, rektörlük çalışanlarının ise bu durumdan tedirgin olduğu ileri sürüldü. Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı ile İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığı’nda da koronavirüs vakalarının olduğu iddia edildi.

6.5kTakipçi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz