Yayınlanma:09 Şubat 2021 18:11 Güncelleme:06 Ağustos 2021 20:56

Pamukkale Üniversitesi Atatürkçü Düşünce Topluluğu, basın bildirisi yayınlayarak, “Demokratik üniversitenin yanında terörün karşısındayız” dedi.

Pamukkale Üniversitesi Atatürkçü Düşünce Topluluğu tarafından yayınlanan basın bildirisinde şu görüşlere yer verildi: “Boğaziçi Üniversitesi’ne rektör atanmasının ardından, Boğaziçili öğrenci arkadaşlarımız demokratik üniversite talebinde bulundular. Bu talep başlarda demokratik üniversite eylemleri olarak başlasa da ilerleyen günlerde üniversiteyle bağlantısı olmayan terörle bağlantılı gruplar tarafından özünden kopartılmıştır. Demokratik üniversite hedefinden saptırılmıştır.

“Kayyum rektör’’ ve “bütün kayyumlara karşıyız” sloganı HDP’yi meşrulaştırmanın aracı olarak kullanılmaktadır. Bu sloganlarla birlikte silah taşıyan belediyelere kalkan olunmuştur. Bu sloganın olduğu yerde arkadaşlarımızı dağa kaçıran PKK vardır. PKK’nın olduğu yerde haklı mücadele yapılamaz. PKK varsa demokrasi yoktur.

“Katil Polis” sloganları ile PKK ve diğer terör gruplarının bu eylemler içerisinde olduğu açık bir şekilde gözüküyor. Bununla birlikte bu grupların hazırlamış olduğu “Cumhurbaşkanına Açık Mektup” olarak yayınlanan belgede de HDP’nin Selahattin Demirtaş’a özgürlük talebini tekrarlamıştır. Selahattin Demirtaş teröristtir ve demokratik üniversiteyi savunan öğrencilerin bu teröristin serbest bırakılması diye bir talebi olamaz.Türk askerine ve polisine düşmanlık yapan bu örgütlere karşı devletimizin yanında olduğumuzu ilan ediyoruz.

Kâbe resminin yere serilmesi de gösteriyor ki eylemlerde sivrilmeye çalışan LGBT toplulukları Türk milletinin değerleriyle mücadele etmektedirler. Türk milletinin değerlerine savaş açan LGBT gibi toplulukların bayrakları altında ancak Türk milletine karşı mücadele verilir, demokratik üniversite mücadelesi verilemez. Türk gençliği demokratik üniversite mücadelesini ancak Türk bayrağı altında verir. Türk gençliğini emperyalizmin LGBT bayrakları altında bölmeye çalışanlara karşı elimizden Türk bayrağını hiçbir zaman düşürmeyeceğiz.

Pamukkale Üniversitesi Atatürkçü Düşünce Topluluğu öğrencileri olarak Denizli’den sesleniyoruz. Yapılan bu eylemler demokratik üniversite mücadelesinin yanında değildir. ABD’nin Türkiye’de HDP’nin arkasından yürüyen bir halk hareketi planlama tezgahını tüm üniversitelerde bozguna uğratacağız. Demokratik üniversitenin yanında terörün karşısındayız.”

6.5kTakipçi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz